Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

KAYIPLARIMIZI İSTİYORUZ

Cumartesi Anneleri’nin haklıdirenişi devam ediyor. Analar 826 haftada da ” Kayıplarımız İstiyoruz” diye haykıracaklar. Cumartesi Anneleri’nin, 826 haftaya ilişkin yhaptıkları açıklama şöyle:
826. Kez Galatasaray’dayız.)
Ankara’ da yaşayan 27 yaşındaki eczacı Ayşenur Şimşek sağlık emekçilerinin örgütlenmesi çalışmalarının içinde yer aldı. Sağlık -Sen Ankara Şubesi Kurucu Başkanı oldu. Bu çalışmaları yürüttüğü sırada iki kez gözaltına alındı ve ağır işkence gördü.
Son olarak ailesi ile 24 Ocak 1995 tarihinde görüşen Ayşenur Şimşek’ten bir daha haber alınamadı. Şimşek Ailesi’nin Ayşenur’un bulunması için ilgili tüm resmi kurumlara yaptığı başvurular sonuçsuz bırakıldı.
Arayışını sürdüren Şimşek Ailesi, 12 Nisan 1995 tarihinde kızlarının ağır işkence izlerini taşıyan bedenine “kimliği meçhul kişi” olarak defnedildiği Kırıkkale Kimsesizler Mezarlığı’nda ulaştı.
826. haftamızda Şimşek Ailesi’nin “ Kaç yıl geçerse geçsin Ayşenur’umuzu kaybedenler, katledenler yargılanıp adalet sağlanmadan bu dava bizim için kapanmayacak”diyen sesine eşlik edeceğiz.
Sizi de sosyal medya hesabımızdan canlı yayınla kamuoyuna ulaştıracağımız 826 .haftamızın basın açıklamasını izlemeye, hakikat ve adalet talebimizi sosyal medyadan yaygınlaştırarak sesimize ses katmaya çağırıyoruz.
Tarih : 23 Ocak 2021 (Cumartesi )
Saat : 12.00”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir