Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF, ALMANYA‘NIN 10 EYALETİNDE  KAMU TÜZEL KİŞİLİK STATÜSÜ İÇİN BAŞVURU MÜRACATI YAPACAK

AABF, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalye Eyaleti’nde elde ettiği ‘‘ kamu tüzel kişilik statüsünü Almanya’nın Baden-Württemberg, Bayern, Berlin, Bremen, Hamburg, Hessen, Niedersachsen, Rheinland-Pfalz, Saarland ve Schleswig-Holstein eyaletlerinde de elde etmek için harekete geçti. Başvuru müracatlarının yapılabilmesi için gereken evraklar, belgeler ve dokümanlar bugün postaya verildi.

”BUGÜNDEN İTİBAREN RESMİ MÜRACAATLARIMIZA BAŞLIYORUZ ”

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) Genel Yönetim Kurulu tarafından bugün yapılan yazılı açıklamda, Almanya’nın 10 eyaletinde“kamu tüzel kişiliği” satatüsünü elde etmek için başlatılan çalışmalara ilişkin, şu ifadeleri yer verildi:

‘‘Yeni yılla birlikte istikrarlı çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam ediyoruz.

2021 yılı da yeni kazanımlara yelken açacağımız bir yıl olacak…

Hepinizin bildiği gibi, Dünya Alevi tarihi açısından milat ve tarihsel bir öneme sahip olan Kamu Tüzel Kişilik (Körperschaft des öffentlichen Rechts) statüsünü, Kuzey Ren Vestfalye Eyaleti Parlamentosu´nun 10 Aralık 2020 tarihinde oybirliğiyle aldığı kararla elde ettik.

NRW Eyaletinde olduğu gibi örgütlü olduğumuz diğer eyaletlere de resmi müracaatlarımızı yapabilmek için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bugünden itibaren resmi müracaatlarımızı yapmaya başlıyoruz‘‘denildi.

”DİĞER EYALETLERDE DE EN KISA SÜRE İÇERSİNDE KAMU TÜZEL KİŞLİK STASTÜSÜNÜ ELDE EDECEĞİZ ”

‘‘Almanya´nın 10 Eyaletinde Kamu Tüzel Kişilik Statüsü (Körperschaft des öffentlichen Rechts) Resmi Başvuru Müracaatlarına Başlıyoruz.‘‘ başlığıyla yapılan açıklamada, “kamu tüzel kişiliği” satatüsünün Almanya’nın diğer eyaletlerinde de en kısa süre içinde elde edileceğine vurgu  yapılarak, şunlar kaydedildi:

‘‘Yeni yılla birlikte istikrarlı çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam ediyoruz.

İnancımız tam, diğer eyaletlerde de en kısa süre içerisinde kamu tüzel kişilik statüsünü elde edeceğiz.

Şimdiden hepimize kolay gelsin, Bozatlı Hızır hepimizin yardımcısı olsun.

Resmi müracaat yapacağımız eyaletler:

Baden-Württemberg, Bayern, Berlin, Bremen, Hamburg, Hessen, Niedersachsen, Rheinland-Pfalz, Saarland ve Schleswig-Holstein.

Saygılarımızla‘‘

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir