Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Uğur Mumcu ölümünün 28’inci yılında anıldı

 Katledilişinin 28’inci yılında Uğur Mumcu’yu anan TGS, “Hakikatin izinde habercilik yapan gazeteciler, Uğur Mumcular bitmeyecek” dedi. 

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), 28 yıl önce suikast sonucu katledilen gazeteci, araştırmacı ve yazar Uğur Mumcu’yu andı. Harbiye’de bulunan Uğur Mumcu Anıtı önünde yapılan anmaya çok sayıda gazeteci katılırken, Mumcu’nun fotoğrafları ve kırmızı karanfiller taşındı.
‘HAKİKATTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ’
TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Mumcu’nun izinde habercilik yapmaktan vazgeçmeyeceklerini ifade ederek, hakikati yazanların var olduğunu dile getirdi. Türkiye’de gazetecilik yapmanın önündeki engellere değinen Durmuş, “Bu ülkede gazeteciler katledildi. Belki bugün katledilmiyor ama gazetecilik faaliyetleri engelleniyor. Hakikati yazması engelleniyor. Her şeye rağmen gerçekleri yazacağız ve bir an olsun geri adım atmayacağız” dedi.
KALEMİ YERE DÜŞMEYECEK
Ardından konuşan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya ise gazeteciliğin onurlu bir meslek olduğunun altını çizdi. Küçükkaya, “Mumcu’nun kalemini yere düşürmeyecek inatla yazmaya, onu sahiplenmeye devam edeceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından Mumcu’nun anıtı önüne kırmızı karanfiller bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir