Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

‘Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimde insanlardı’

Doğu Perinçek, partisinden istifa edenleri de ‘Amerika, PKK ve FETÖ’nün dostu çizgide olmak’la suçladı.
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek partisindeki 108 istifayı değerlendirirken “Ben 68 hareketinin lideriyim. 1968 gençlik hareketinin lideriyim. Herhangi biri değilim. Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrinde olan insanlardı” dedi.
DAHA ÖNCE DE KULLANMIŞTI
Periçek daha önce de Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan hakkında, 40 Journos kanalının “Kısmen İktidar” adıyla yaptığı belgeselde kullandığı, “Genç çocuklar dolduruşa geldi. Denizler, Mahirler falan dolduruşa geldi. ‘Silahlı mücadeleyi hemen başlatacağız’ falan. Hem teorik birikimim var, biraz da yaşça Deniz’den, Mahir’den falan büyüğüm. Hepsinin kulağını çektim yani” ifadeleri ile gündem olmuştu. Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş da “Hayatımın hiçbir döneminde Perinçek’i ciddiye almadım” demişti.
Doğu Perinçek bu akşam Habertürk TV’de yayınlanan “Gerçek Fikri Ne” isimli programda gündemi değerlendirdi. Eren Eğilmez, Nagehan Alçı, Cem Küçük ve Gürkan Hacır’ın sorularını yanıtlayan Perinçek, istifa eden Vatan Partilileri “Amerika, PKK, FETÖ” çizgisinde olmakla itham etti.
“Ben herhangi biri değilim” diyen Prinçek şöyle konuştu: “Türkiye halkında Doğu Perinçek’in çok büyük bir karşılığı var, Vatan Partisi’nin. Ve Vatan Partisi şu an Mardin, Şırnak, Yüksekova, Aydın Türkiye’nin her yerinde çığ gibi büyüyor. Hangi sol, terörist Amerika’nın güdümünde olan, PKK’nın çatısı altına giren solla tabii ki karşı karşıyayım. Ben onları benimsemiyorum ki onlar beni benimsesin. Vatan Partisi’nden ihraç edilmiş olan şahıslar da ‘HDP Kapatılsın’ programına Vatan Partisi’nin karşı çıkan, ‘Türk milletiyiz’ kavramını Van bildirisinden çıkaran, dolayısıyla Amerika’nın, Biden’ın, PKK’nın, FETÖ’nün dostu çizgisinde olan insanlardır.
‘BENİM KARŞIMA SAHTE SOLU GETİRMEYİN’
Bunların 10 tanesi açıklama yaptı ‘Partimize ölene kadar bağlıyız’ diye… Mehmet Bedri Gültekin denen şahısla ben 20 senedir uğraşıyorum. Dersim meselesi üzerine falan gitmeyin diyen, 10 yıldır uğraşıyorum… Vatan Partisi’nin çok değişik özelliği vardır. Bu tür eğilimleri ikna etmeye, eğitmeye çalışır. Burada da partinin bir irade beyanı söz konusu. Benim karşıma sahte solu getirmeyin. Ben 1968 gençlik hareketinin lideriyim. Herhangi biri değilim. Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrinde olan insanlardı. Ben o hareketin lideriyim. Bizim ayrılığımız nerden çıkmıştır? Silahlı mücadele 71 yılında girişimleri başlayınca… O genç arkadaşlar silahlı mücadeleye sürülünce onların karşısına ben çıktım. Gene çıkarım. Bu sola kasıttır. 1971 banka soygunları, çocuk kaçırmak… Ben onların karşısındayım. Onların hiçbir gücü yoktur. Sonunda gidip PKK’ya sığınmışlardır. Vatan Partisi’nin dışında 1970’den kalan hiçbir güç yoktur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir