Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Berkin Elvan davasının 19. duruşması yarın Çağlayan Adliyesi’nde yapılacak

Gezi direnişinde polisin attığı gaz fişeği ile başından vurularak yaşamını yitiren Berkin Elvan davasının 19. duruşması, 29 Ocak’ta  Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaplacak. Berkin Elvan ismili Twitter hesabında, yarın  Saat 9.30’da başlayacak duruşmaya ilişkin şu ifadeler yer alıyor:

’’Berkin için adalet arayışımız 29 Ocak’ta İstanbul Adliyesi’nde yapılacak olan 19. duruşmasıyla devam edecek. Yargılama karar aşamasına gelmişken mahkeme başkanı görevden alındı, yerine Gezi Parkı davasına bakan hâkim Galip Mehmet Perk atandı. #BerkinİçinAdalet

Perk, Gezi Parkı davasında Ali İsmail Korkmaz’ın katilini mağdur saymıştı, eylemleri “vandallık”, “kalkışma” olarak nitelendirmişti.

Ayrıca Perk’in ismiyle açılan hesapta Berkinimiz’e “terörist” diyen paylaşımlar beğenilmişti. Mehmet Galip Perk’in davaya hâkim olarak atanması, yargılamaya açık bir müdahalenin göstergesidir.

Cuma günkü duruşma hâkim Perk’in davamızdaki ilk duruşması olacak. Bir kez daha #BerkinİçinAdalet talebiyle 29 Ocak saat 9.30’da Çağlayan Adliyesi önünde olacağız.’’

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir