Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

“Heybemizden Bir Nefes” yazı köşesi

Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri olarak; bugünden bakınca uzun yıllar gibi görünse de Alevilerin, Kızılbaşların tarihteki yeri açısından bir damla kadar olan mücadele yıllarını heybesinde biriktirerek yol sürüyor. Bugün geldiğimiz dönemde PSAKD Ataşehir Şubesi olarak “Heybemizden Bir Nefes” yazı köşesi ile Alevilerin Hak Mücadelesinde Yeni Yol ve Yöntem Arayışları kapsamında yolda pişmeye, meseleye Hünkarın dediği gibi kendi eşiğimizden başlayacak ve her ne arıyorsak önce kendimizde arayacağız.

Heybemiz halkımızın ortak toplumsal hafızasıdır, bugün heybemizde tozlanmış gibi görünen toplumsal hafızamızı güncel politikalarla bağını kurarak birlikte, ortaklaşa nefes aldırmak için hizmet etmek derdimiz. Bu köşede bu derdi kendine dert edinen her canın kaleminden yazılar paylaşmayı amaçlıyoruz. Yol ulularından, akademisyenlere, geçmiş süreçte emek veren, eliyle kalem tutan ya da kalem tutmayan ama dilinde, hayatında Alevi olarak yaşayan canın heybesi heybemiz olsun.

İlk yazı önceki dönem Şube Başkanımız, bu dönemde deneyimleriyle yönetim kurulu üyeliği ile hizmet eden Hasan Gülüm’ün “Derneklere Kayyum Atama ve Genel Kurulların Ertelenmesi Hamlesi ve Sonuçlarının Alevilere Yansıması” başlığıyla güncele dair kaleme aldığı yazıyla başlatacağız. Çarşamba günleri haftalık periyodlarla paylaşacağız. Aşk ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir