Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AKP Kongresi:Sıfır mesafe, sıfır gelecek

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’ “Güven ve İstikrar” temasıyla gerçekleşiyor. Kongrede “tek adam” rejiminin sürdürücüsü Recep Tayyip Erdoğan genel başkanlığa yeniden tek aday olarak giriyor.

İşçi grevleri, direnişler, mitingler koronavirüs gerekçesi ile yasaklanırken, barolar, meslek örgütleri ve onlarca kurumun kongrelerine izin verilmezken, sokakta tek tek insanlara ceza kesilirken AKP Kongresi yine sıfır mesafe ile “lebaleb” toplandı.

Sıfır mesafe ile toplanan kongrede, manifesto ilanı olarak adlandırılan konuşmada işçiler, yoksullar, kadınlar ve gençler açısından sıfır gelecek vadediyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal kongreyi, “Bugüne kadar yaptığımız her şey aslında hazırlıktı. Hazırlıklarımızı tamamlamamız 19 yıl sürdü ve asıl şimdi başlıyoruz. 24 Mart yeni ve büyük bir yolculuğun başlangıcı” olarak duyurmuştu. 19 yıldır ülkede savaşın, yoksulluğun, kadın cinayetlerinin yükselişi dışında bir gelişim göstermeyen ikitdar, otoriterleşmeyi adım adım inşa etti. Şimdi tüm bunları hazırlık olarak ifadelendirerek, adeta yaşananları fragman olarak tanımlıyor. Erdoğan’ın bugün açıkladığı manifesto da saray rejimi dışında kalan hiç kimseye bir gelecek vadedmiyor.

Erdoğan yine tüm sorumluluğunu “dış lobilere” yüklemeye devam ediyor.

“Bugün insanlığın yakın tarihin en önemli sağlık krizi ile boğuştuğu, küresel siyasi ekonomik sistemin açıldığı, yeni arayışların filiz vermeye başladığı bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizi ve milletimizi sürekli kendi sıkıntılarıyla meşgul ederek bu tür köklü değişimlerin dışında tutanlar yine aynı oyunun peşindeler ama bu defa başaramayacaklar.

Erdoğan “diktatörlüğünden” dönmeyeceğini ilan ediyor.

Ellerinden gelse yağmurlu havada ülkemize bir bardak su vermeyecek olanların her gün karşımıza yeni dayatmalarla çıkmaları bizi yolumuzdan döndüremedi. Ahdediyorum yine döndüremeyecekler.”

Erdoğan bankalar için para topluyor

19 yıllık AK Parti iktidarı boyunca yaptıkları icraatları rakamlar vererek anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan geldiğimiz aşamada ekonomiyi başaırılı olarak anlatırken vatandaştan evlerindeki döviz ve altını finans araçlarına yatırma çağrısında bulundu

Her ay yeni rekorlar kırıyoruz

İşsizlikte, yoksullukta, borçlanmada rekorların kırıldığı ve özgürlüklerin yok edildiği ülkede Erdoğan gerçek dışı veriler sunuyor. “Satın alma gücü paritesine göre milli gelirde Türkiye’yi dünyada 17’nci sıradan 13’üncü sıraya yükselttik. Dünyayı kasıp kavuran salgına rağmen geçtiğimiz yıl yüzde 1,8 büyümeyle, G-20 ülkeleri arasında ikinci sırada yer aldık. Göreve geldiğimizde vergi gelirlerinin yüzde 86’sını bulan faiz ödemelerini, geçtiğimiz yıl yüzde 16’ya gerilettik. Avrupa ülkelerinde yüzde 97’ler, gelişmiş ülkelerde yüzde 130’lar civarında olan borç stokunun milli gelire oranını yüzde 42,6 seviyesinde tutmayı başardık. İhracatımızı 36 milyar dolardan aldık 170 milyar dolar bandına kadar çıkardık. Her ay yeni ihracat rekorları kırarak, bu yolda yürümeyi sürdürüyoruz.

Kongre devam ediyor. Ayrıntılar gelecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir