Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Stuttgart Kadın Platformu: ”İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceğiz. ”

Kadın örgütleri, Türkiye‘nin İstanbul Sözleşmesi’ni protesto etmek için  Stuttgart Kadın Platformu öncülüğünde, Stuttgart kent merkezindeki Schlossplatz’ta düzenlenen birleşik kadın eyeleminde bir araya geldiler.

Alevi Birlikleri Federasyonu Baden-Wüttünberg (AABF-BW) Bölge Kadınlar Birliği’nde içinde yer aldığı Stuttgart Kadın Platformu,  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından  gece yarısı çıkarılan bir kararname  ile Türkiye‘nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini, Stuttgart kent merkezindeki  Schlossplatz medanında düzenlediği bir miting ile protesto etti.

Kadın örgütlerinin Stuttgart kent merkezinde düzenledikleri eyelemde, Almanya  Alevi Birlikleri Federasyonu  Baden-Wüttünberg (AABF-BW) Bölge Kadınlar Birliği adına  yapılan konuşmada,  Türkiye‘nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin  kadına yönelik şiddetin daha fazla artarak devam etmesinin önün acacağına vurgu yapıldı. Konuşmanın devamında şu ifadeler kullanıldı: ‘‘Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı ülkedeki milyonlarca kadın ve kız çocuk için bir felaket anlamına geliyor. Biz kadınlar evlerden, alanlaradan meydanlarda yükselteceğimiz mücadeleyel haklarımızı korumaya devam edeceğiz‘‘denildi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir