Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Unna ve Çevresi Cemevi yeni  binasına kavuştu

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ( AABF)  üyesi olan Unna ve Çevresi Alevi Kültür Merkezi-Cemevi yeni  binasına kavuştu.

AABF’nin Kuzey Ren-Vestfalya bölgesindeki büyük Cemevleri’nde biri olan Unna ve Çevresi Alevi Kültür Merkezi-Cemevi’nin yeni binasın temeli 2019 yılınd atılmıştı. İsmail Koç’un başkanı olduğu  Cemevi, Koranavirüs salgınıdan dolayı kitlesel bir açılış yapmadan bundan sonra Alevi yol hizmetlerine yeni binasında devam edecek.

Ressam Ali Zülfikar’ın Kırklar Makamı ismini verdiği eserinden 7 resminin duvarlarında yer aldığı  Unna ve Çevresi Alevi Kültür Merkezi-Cemevi’nin yeni binasını AABK Yol , İnanç, Erkan Kurul Başkanı Cafer Kaplan Dede ziyaret etti.

Cafer Kaplan Dede gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin, şunları ifade etti: ”Bugün Unna Aleviler Birliğimizin uzun emekler sonucu inşaa ettikleri Cemevimizi ziyaret ettik. Büyük bir emek büyük bir hizmet. Ressam Ali Zülfikar canımızın kırklar makamı ismini verdiği 7 büyük ebadlardaki eserleri Cemevimizde yerini aldı. Bu hizmeti veren Başkan İsmail Koç‘a ,Yönetim Kurulu’nun ve Cemevi üyelerimizin hizmetleri Hakk katında kabul olsun” dedi.

Cemevi Başkanı İsmail Koç, sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yaparak Cafer Kaplan Dede ile Ressam Ali Zülfikar verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Başkan Koç’un açıklamasında, şu ifadeler yer alıyor: ”Bugün güzel bir gündü. Cafer Kaplan Dede, Unna Çevresi Aleviler Birliği inşaatına başından bugüne kadar defalarca ziyarete geldi. Bugünde yanımızdaydı. Kendisini tekrar derneğim adına teşekkür ediyorum. Değerli Ressam Ali Zülfıkar canımıza  yaptığı çalışmalardan ve güzel eserlerinden dolayı çok teşekkür ediyor, kendisini kutluyoru ve başarılar diliyorum” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir