Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Ulm AKM- Cemevi: ”Bir katalım bin olalım evimizi kuralım”

Ulm Alevi Kültür Merkezi Cemevi (AKM- Cemevi) yeni bir bina yapıyor. Koronavirüs salgınının yarattığ zor koşullarada devam eden Cemevi binası inşaatının tamalanmasına aylar kaldı. Ulm şehir merkezine çok yakın olan bir semte yapılan yeni cemevi binasına ilişkin, Ulm AKM- Cemevi Yönetim Kurulu tarafından  yapılan bilgilendirmede, zaman hedefi konularak yapılan planlamada hesapta olamayan aksamalar ile karşı karşıya kalınmadığında, Cemevi binasını bu yılın Ekim ayında tamamlanacağı ve açılışının yapılacağı belirtiliyor.

BAĞIŞ KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

Ulm Alevi Kültür Merkezi-Cemevi‘nin inşaatı devam eden yeni  binası için başlatılan Bağış Kampanyası’na hem Ulm’daki hem de başka şehirlerdeki Alevilerden ve demokratlardan büyü destek geldi. Bugüne kadar toplanan bağış miktarı yaklaşık olarak 200 bin avro civarında. Cemevi yönetim, ulaşılan bu rakamda payı olan tüm insanlara teşekkür edereken, hedefleri olan 300 bin avroya ulaşmak için  kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, Alevi toplumuna ve dostlarına dayanışma da bulunma çağrısı yaptı.

Ulm AKM –Cemevi Başkanık Kaan Yalçın yaptığı açıklamada, şunları ifade etti: ”Çok başarılı yürüyen inşaatın 300 bin avro kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz. Cemevimizin inşaatını bu yıl ekim ayında bitirip, hizmete açmayı planlıyoruz. Pandemi koşullarının yasak ve kısıtlamaları nedeniyle üyelerimize, dost kurum, kuruluş ve işletmelere ulaşmamızda sorun yaşanmasına rağmen, şu ana kadar aksaklıkların önüne geçmeyi başardık.

Cemevimizin inşaatı için hedeflediğimiz 300 bin avro kampanyamızın desteklenmesi için bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Birlikte Ulm Cemevimize sahip çıkmaya ‘‘Bir katalım bin olalım evimizi kuralım‘‘ kampanyasına destek vermeye cağrıyorum. Elele Sağlıklı, umutlu ve inançlı olmanız dileğiyle sevgiler, saygılar. Lokmalarınız kabul Hızır yardımcımız ola. Aşk ile…” dedi.

‘‘Einheit in Vielfalt

Senin benim bizim Evimiz

– Cocuklarimiz ve genclerimizin yarini icin

– Für unsere Jugend und deren Zukunft

– Hakka yürüyen Canlar icin

– Für unsere Verstorbenen den letzten Weg begleiten

– Her türlü Kültürel ve sosyal faaliyetler icin

– Vielfältige kulturelle und soziale Veranstaltungen

– Degerlerimizi korumak icin

– Für unsere Werte

– Aydin, bagimsiz kadin ve erkek esitligi icin

– Freie, unabhängige und gleichberechtigte

Geschlechter ‘‘

www.aleviulm.de

IBAN:

DE10 7306 1191 0003 3889 13

BIC: GENODEF1NU1 Verwendungszweck: Spende Cemevi

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir