Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Hamm  Cemevi, engeli ve engelli yakınlarına bir proje araclığıyla yardımcı olacak  

Federal Almanya’nın Hamm kentinde uzun yıllardır faaliyet yürüten ve AABF üyesi olan Hamm Alevi Kültür Merkezi Cemevi, bugüne kadar birçok önemli projenin altına imaza atarak hem Alevilere hem de şehirdeki göçmenlere önemli hızmetler sundu. Hamm Cemevi, içinden yer almadığı ama destek sunarak katkıda bulunduğu projelerde her zaman akpısını acık tuttu.

İnsan, doğa ve çevre merkezli hızmetlerinden dolayı dikkatleri üzerine çeken Hamm Cemevi, Mina-Leben Derneği ile Hamm Bedensel ve Çoklu Engelliler Derneği‘nin Berlindeki Mina-Leben kurumunun birlikte yürüttükleri ‘‘Mina-Leben Projesi‘‘ için de Cemevi’nın kapların açtı. İnsan merkezli bu önemli projenin çalışmaları kapsamında, proje içinde yer alan kurumların temsilcileri Hamm Alevi Kültür Merkezi- Cemevi’nde toplantı yaparak çalışmalarını değerlendirdiler.

Hamm AKM – Cemevi, engeli ve engelli yakınlarına yardım  projesine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, engelilere ve  engelli yakınlarına yardımcı olacağını  duyurdu.  Açıklmada, şu bilgiler yer alıyor: ‘‘Hamm’ da VKM çok yönlü engelliler dernegi ile Berlindeki Mina-Leben kurumunun birlikte yürüttüğü ”Mina-Leben Projesi” için derneğimizde çalışma yapıldı. Bu proje  kapsamında Hamm’da ve Almanya’da engelli göçmenlerin sorunları ve bu sorunlara nasıl çözüm bulunabilir ile ilgili bir arastırma yapılmaktadır. Bu alanda çalışma yürüten canlara teşekkür ediyoruz.‘‘denildi.

EUTB adına Seyran Yılmaz’da porejeye ilişkinbir bilgilendirme açıklamsı yaptı. Seyran Yılmaz‘ın yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadeler yer alıyor:

”Değerli canlar,

Hamm’da EUTB danışmanlık bürosundan engeli ve engelli yakınlarına hizmet bu hizmetten yararlanmak isteyenlere Cemevimiz üzerinden iletişim kurabilirler

2018 de federal Almanya sosyal ve çalışma bakanlığının hizmete açtığı EUTB danışmanlık bürosunun Hammda bu tür konularda yani uzmanlık alanlarında sizlere yardımcı olacaklardır.Hiç çekinmeden irtibaata geçe bilirsiniz.

Sağlıcakla kalın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir