Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Metin Lokumcu davası öncesi Trabzon’da etkinlik yasağı

Trabzon Valiliği 21 Nisan’da görülecek Metin Lokumcu davası öncesi il genelinde her türlü toplantı, yürüyüş, miting, basın açıklaması, protesto eylemi, çadır kurma etkinlikleri yasaklandı.

Trabzon Valiliği yaptığı yazılı açıklama ile kentte görülecek Metin Lokumcu Davası öncesi il genelinde eylem ve etkinlik yasağı getirdi. “Güvenlik” gerekçesiyle Hopa’dan Trabzon Asliye Ceza Mahkemesi’ne nakledilen davanın duruşması 21 Nisan günü görülecek.

31 Mayıs 2011 tarihinde Artvin’in Hopa ilçesinde düzenlenen miting öncesi çıkan olaylarda polisin sıktığı biber gazınden etkilenerek kalp krizi geçiren Metin Lokumcu, hayatını kaybetmişti.

Valiliğin yasak gerekçeleri arasında Kovid-19 pandemisinin önüne geçilmesi, suç işlenmesini önlemek gibi nedenler sıralanırken, “Kamu hizmeti görülen bina ve tesisler ile bunların eklentilerinde yapılacak olan, her türlü açık hava toplantısı, kapalı yer toplantısı, yürüyüş, miting, basın açıklaması, protesto eylemi, çadır kurma,  insan zinciri, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, el ilanı ve broşür dağıtma, anma töreni, toplu karşılama ve açılışlar vb. türdeki eylem ve etkinlikler Valilik Makamının 19/04/2021 tarihli ve 12470-1 sayılı Olur’u ile 19/04/2021 günü saat 15.00’dan 25/04/2021 günü saat: 23.59’a kadar yasaklanmıştır” ifadelerine yer verildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir