Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

NEDEN BİRLEŞİK MŪCADELE?

AKP’nin kendi zulüm düzenini kurumsallaştırdığı ve Türkiye halklarına faşist dikta rejimini dayattığı bir sürecin içinden geçiyoruz.
Tayyip Erdoğan’ın başkanlık koltuğuna oturmasıyla birlikte, bu süreç daha da derinleşerek kanlı akışını sürdürüyor.
AKP iktidarının, Orta Doğu’da alevlenen mezhep kavgalarının baş aktörlerinden birisi olduğu bilinen bir gerçektir. Suriye ve Irak’ta yaşanan kanlı çatışmalar ürkütcü boyutlara ulaşmış bir durumda.
Bu ülkelerde yaşayan Aleviler, Ezidiler, Türkmenler, Kürtler, laik- demokratik bir yaşamı savunan Araplar ve Müslüman olmayan halk kesimleri, şeriatçı faşist terör çetlerinin soykırımı aratmayan saldırılarıyla karşı karşıyalar.
Eğer barış, özgürlük, emek ve demokrasi güçleri birleşik bir mücadeleyle bu süreci tersine çevirmezler ise, bugün Suriye ve Irak’ta yaşanan vahşetin önümüzdeki süreçte Türkiye’de gerçekleşmesi kaçınılmaz olacaktır.
Ateş kuyusunun içine herkesten daha önce biz Alevileri atılacaklardır!
IŞİD ve El Nusra Cephesi başta olmak üzere diğer şeriatçi terör çetlerinin Alevilere nasıl baktıkları ortadadır. Bu insanlık düşmanları, cennete gitmenin en garantili yolunun Alevi öldürmek olduğuna inanıyorlar.
Suriye’de Alevi avına çıkmalarının ve Alevileri topluca katletmelerinin altında yatan gerçek budur.
Biz Alevilerin hem bu saldırılara karşı kendimiz savunabilmemiz hem de yaşadığımız diğer sorunları toplu ve kalıcı bir şekilde çözūme ulaştırabilmemiz için gerçek bir laiklikten, demokrasiden, eşitliken, özgürlükten ve halkların kardeşliğinden yana olan güçlerle birlikte mücadele etmeliyiz! Birleşik mūcadele gelinen noktada artık gereklilikten öte bir zorunluluktur!
Bu gerçekliğin demine hū diyerek hep birlikte Gezi ruhiyle birlikşik mūcadeleyi örgūtleyelim!

Gelin Canlar Bir Olalım, İri olalım, Diri Olalım!
Alevi Dayanışma Ağı – ADA –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir