Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

TARİFİ ZOR BIR ACI DAHA YÜREĞIMIZDEN VURDU..

TARİFİ ZOR BIR ACI DAHA YÜREĞIMIZDEN VURDU..

Genç yaşta Hakk’a yürüyen Ayten Arslan’ın ölüm haberi Bulmuş Palanga’yı yasa boğdu. Bulmuş Palanga Köyü Cemevi’nin ”Yas ve Taziye Komisiyonu,” Ayten Arslan’ın Hakk’a yürümesine ve Bulmuş Palanga’da yapılacak Hakk’a uğurlama erkanına ilişkin yazıylı bir açıklama yaptı.

‘‘ Bu dayanılması zor, tahlisiz ve tarifi sözcüklere sığdırılamayan ölüm bizleri derinden sarsmıştır‘‘  ifadelerinin yer aldığı açıklmada, Ayten Arslan’nın Erzincan Palanga köyünde  toprağa sırlanacağı belirtildi.

Açıklamanın devamında, şunlar kaydedildi: ‘‘Yıllardır genç yaşlarda feleğin bizden çaldığı Çe Galik ,Ap,Xal, Ap Ali’ye Uşene Muhtar yaşadıkları onca acılardan sonra,yine aynı ailemizden,Almanya Berlin’de yasiyan Sevgili Ali ARSLAN abimizin kıymetli eşi ve kızından sonra İkinci kızı, gözbebeği evinin direği biricik AYTEN’ini (21 Mart 1976 doğumlu ) geçtiğimiz gece cuma günü saat 02 sularında kaybettik. Bu dayanılması zor, tahlisiz ve tarifi sözcüklere sığdırılamayan ölüm bizleri derinden sarsmıştır.

Bu trajedileri onlarca yıldır yaşayan ailemizin acılarını her zaman olduğu gibi paylaşarak,onların yanında durarak teselli etmek son çaremizdir. Sevgili  AYTEN’imizi HAK’ ka yolcularken bunun ne kadar ağır bir acı olduğunu yüreğimizde his ediyoruz, XIZIR senin hasret kaldığın Annen ve Ablana teslim etsin. Rindeka ma, Çeneka ma, Wea ma…

Cenazemiz Erzincan Palanga köyünde Sırlanacaktır detaylar Sonradan paylaşılacaktır.

Yas ve Taziye Komisiyonu.‘‘

Bulmuş Palanga‘lı Şair Yüksel Arslan, genç yaşta Hakk’a yürüyen Ayten Arslan’a bir şiir ile uğrular olsun kardeşim dedi.

Yüksel Arslan kendisine ait olan Facebook hesabında, Ayten Arslan’ın Hakk’a yürümesine ilişkin yaptığı paylaşımda, kendisi tarafından yazılmış olan ‘‘ Gün Düştü Üstüme‘‘ şiirini, ‘‘Berlin’de 17:04:2021’de aramızdan ayrılan, Ayten Arslan, kardeşim’in zamansız gidişine itiaf olunur…‘‘ diyerek paylaştı.

Bulmuş Palanga‘lı Şair Yüksel Arsla’ın, ‘‘Ey ömrüm! /Yakasız hırkam/ Yılların ay ışığı/ Yürek ağrılarına dokunan sabah/ Kirpiğin ucunda ağlaşan/ Vatansız düş/ Nedir bu telaşın? / Yürek ağrılarım/ Tek nefeste kurşun olan ölüm/ Nedir bu gölgesiz telaşın?/ ‘‘ dizeleriyle başlayan  şiiri, şu dizelerle devam ediyor:

‘Ey zamansız gidiş!

Nedir bu tetirginliğin?

Bir düş saklamıştım yüreğimde

Ürkek bir güvercin tetirginliğin de.

Düşlerimin yeşiline boğulmuştu doğa,

Bir kuşun gölgesini de tükenen gülüş

Yıldızlar ülkesinde,

Dolunay teninde boğuldum..

Ey zamansız gidiş!

Nedir bu telaşın?

Nedir bu acelen?

Önce gözlerim sustu.

Boğulan bakışlarım, bir kuşun

Gülüşün de vuruldu..

İçime sinen güz yanığı sancılar,

Çıplak ellerimle acılarımı solukladim.

Ateşi sınadım, bir çığlığın ortasında.

Mevsim ağıtları dedi ki,

Sana geldim.

Boğuludur gizlerim

Soluksuzdur ağıtlarım.

Ölümsüzdür nazlı gözlerim,

Hasretim sana vurur..

Ey Memleket!!

Berlin’de 17:04:2021’de aramızdan ayrılan,

(Ayten Arslan, kardeşim’in zamansız gidişine itiaf olunur..)‘‘

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir