Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Porz AKM evsizlere, az gelirlilere, yaşlı ve muhtaç olanlara yemek dağıtıyor

Köln – Porz Alevi Kültür Merkezi, 6 Mayıs 2021 tarihinde itibaren her Perşembe günü evsizlere, az gelirlilere, yaşlı ve muhtaç olanlara yemek dağıtıyor.

Porz Alevi Kültür Merkezi, Koranvirüs salgınının yarattığ zor koşullarda, ”Birbirimizin Hızır’ı olalım” anlayışı temelinde hayata geçiridiği bu  önemli toplumsal dayanışmaya ilişkin sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yaptı.

‘‘Alevi inancı hayata humanist yaklaşımın en güzel örneğidir. Tek kişi anlayışı, kişisel nefs yerine çoğulculuğu, toplumsal birlik ve bütünlüğü asıl alan, güçsüzün, zayıfın ve daima haklının yanında duran, yardım elini uzatan, yaşamını bu anlayışla yüz yıllardır, tüm zorluklara, baskılara rağmen, zerre kadar taviz vermeden günümüze taşımıştır‘‘ ifadelerinin yer aldığı açıklamanın devamında, şunlar kaydedildi:

‘‘Aleviler günümüzde de vuku bulan, toplumu derinden etkileyen gelişmeler karşısında da alevi yaşam felsefesine uygun şekilde üzerine düşen sorumluluğu üstlenmeye ve yerine getirmeye hazırdırlar. Alevi örgütlülüğünün gerçekleştirdiği birçok etkinliğe bir yenisinide yine AKM Porz ekledi ve toplumun en zayıf halkalarını oluşturan evsizlere, az gelirlilere, yaşlı ve muhtaç olanlara her perşembe saat 16:00 ile 18:00 arası sıcak yemek dağıtmaya başladı.

Bu bilğiyi Porz da bildik ve tanıdık çevrenize duyurursanıız, ihtiyacı olan canlara ulaşmasına yardımcı olursunuz.

Yemek almaya gelen canlar tas-tabaklarını birlikte getirebilirlerse, gereksiz çöp oluşmasıda önlenmiş olur.

Tüm canlarımızın duyarlı davranıp, dayanışma içinde destek vermeleri dileğiyle.

Aşk ile…‘‘

AHA / Köln

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir