Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Cumhur İttifakı, İzmir Menderes Belediyesi’nin Cemevi’ne arsa tahsis etmesine ret oyu verdi

Alevi Kültür Dernekleri ( AKD) Menderes  Şubesi’nin Menderes Belediyesi‘ne cemevine arsası tahsis etmesi için talepte bulunması, Menderes Belediyesi’nin Mayıs ayında yaptığı birinci olağan toplantısında gündeme alındı ve talebin gerçekleşmesi için CHP tarafından verilen önerge oylamaya sunuldu. CHP’nin cemevine arsa tahsis edilsin önergesine, Cumhur İttifakının temel taşları olan AKP ve MHP‘ li Belediye meclis üyeleri ret oyu verdiler.  CHP’nin  önergesi  oy çokluğuyla kabul edildi.

Menderes Belediyesi Mayıs ayı birinci olağan toplantısına, kurum ve kuruluşlarla yapılacak olan ortak hizmet projeleri ve diğer işlemlerin yürütülebilmesi için belediye başkanına yetki veren belediye başkanlık önergesi damga vurdu.

” MENDERES’TE İKTİDARDA AKP VARKEN EVET, CHP VARKEN HAYIR”

Cemevi’ne arsa tahsis edilmesi için yapılan oylmaya AKP ve MHP meclis üyelerin ret oyu vermelerine ilişkin meclis toplantısında konuşan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “Herkesin belediyesi herkesin sesi olarak yürüttüğümüz hizmetlerimize sadece siyaset yapmak için engel olmaya çalışanlar hiçbir sonuç alamayacaktır. 2 Nisan 2018 yılında AKP’li Belediye Başkanı Bülent Soylu döneminde aynı önerge aynı haliyle meclise gelmiş ve hiçbir açıklama yapılmadan AKP’li meclis üyeleri önergeyi kabul etmişti. Şimdi ise bu önergeye ret verdiler. Menderes’te iktidarda AKP varken evet, CHP varken hayır. Böyle siyaset olmaz” dedi.

” ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİ İLE PROTOKOL YAPACAĞIZ”

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, konuşmasının devamında şu idadekeri kullandı: “Alevi Kültür Derneği ile protokol yapacağız. Şu an faaliyetlerini sürdürdüğü yerde 1 yıl boyunca kalacaklar, dernek aynı şekilde faaliyetlerine devam edecek. Biz o süre içerisinde ise belirlediğimiz bir alanın plan tadilatını yapacağız. Daha sonra bu alanın derneğe tahsisini gerçekleştireceğiz, ardından da hem bağışlarla hem de belediyemizin desteğiyle Menderes’imize yakışan bir cemevini ilçemize kazandıracağız” diyerek konuşmasın sonlandırdı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir