Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Peker: Hürriyet’i ben bastırdım

Youtube kanalı üzerinden itiraflarına devam eden Sedat Peker, 2015 yılındaki Hürriyet gazetesi baskınını AKP’lilerin isteğiyle kendisinin yaptırdığını söyledi.Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde bir süredir kaçak olarak yaşantısını sürdüren organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube kanalı üzerinden gerçekleştirdiği itiraflarının altıncı bölümünü yayınladı. Önceki gece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun TRT Haber’de kendisiyle ilgili yaptığı açıklamalardan önce videoyu tamamladığını attığı bir twitle belirten Peker, Soylu’ya Pazar günkü videosunda yanıt vereceğini duyurmuştu.

İKİ KIRILMA NOKTASI

Kısa bir süre öncesine kadar AKP’ye verdiği destekle bilinen Sedat Peker, kendisi hakkındaki gelişmelerin fitilini ise iki gelişmenin tetiklediğini söyledi. Peker, “Fitilin ilk ateşlenmesi Michael Rubin adında Amerikalı bir yazarın yazdığı yazıyla oldu. ‘Sedat Peker etki alanını bu şekilde geliştirmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrasında, Tayyip Erdoğan’a ihanet etmez’ dedi. ‘Pantürkizm görüşüne sahip bu kişi bu şekilde güçlenmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrası oraya simge birinin seçilmesini sağlar. Arka perdeden de ülkeyi o yönetir’ dedi. Buna inanan ruh hastaları oldu, işin kötü yanı bizim arkadaşlarımız da gururlandılar, ‘Artık seni dünyada insanlar daha iyi anlayacak, konumunu anlayacaklar’ dediler. Dedim ki, bu tuzak, bize tuzak kurdular. Tayyip Erdoğan sonrasına kimin planı varsa bizi mahvedecekler dedim.” ifadelerini kullandı.

Peker, “İkinci kırılma noktası Elazığ’da şehit ailelerine yaptığımız ziyarette yaşandı. O gün Mehmet Ağar beni aradı. Bugün Mehmet Ağar’ın ameliyat olduğunu öğrendim onun sonucu çıkana kadar onunla ilgili espri yapmayacağım. Pelikancıları unutmadım ama bu ara Süslü Süleyman’a taktığım ondan bahsedeceğim” diye konuştu.

“MİTİNGİ İPTAL ETMEM İÇİN AĞAR VE BİR BAKAN ARAYA GİRDİ”

Kırılma noktalarını anlatan Sedat Peker, Adalet ve İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar’ın ve şu an kabinede olan bir bakanın geçmişte kendisini arayarak Elazığ Mitingini iptal etmesini istediklerini söyledi.

Peker, “Derin Mehmet bana ‘Elazığ mitingini iptal eder misin? O gün orada CHP’nin de mitingi var, ortalık karışabilir’ dedi. Bizim Kafkas-Karadeniz kültürümüzde şehit aileleri devlet başkanından bile önemli o nedenle iptal edemeyeceğimi söyledim. Daha sonra valilik kararıyla miting iptal edildi. İkinci kırılma noktası burası oldu. Biz tahakküm altına emir altına girecek insanlar değiliz” dedi.

HÜRRİYET GAZETESİNE SALDIRI

2015 yılındaki Hürriyet gazetesine saldırı olayıyla ilgili de konuşan Sedat Peker, Hürriyet gazetesinin basılması için AKP’li bir milletvekilinin “Bizim gençlik kolları bu işleri bilmez” diyerek kendisinden ricacı olduğunu ve saldırıyı gerçekleştirmeye yardımcı olduğunu açıkladı. Doğan Medya’nın Demirören Grubu’na satılması sürecinin bu saldırı ile başladığını ileri sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir