Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

KOKAİNİN KONUŞTURDUĞU DÖNEKLER

-Arap Karaduman-
Sedat Peker’in konuştuklarını yıllardı, Kapitalizmi çözümleyen Devrimci-Sosyalistler, Kürdistan özgürlük mücadelesini yürütenler zaten alatıyorlardı. Devrimci-Sosyalistleri ve Kürt yurtseverlerini katleden katlillerin kimlikleri defalarca çeşitli platformlarda teşhir edildi. İşkence ve zındanlardaki insanlık dışı uygulamalarda yüzlerce katledilen, sakat bırakılan ve boşaltilan köyler, Sürgün edilen yığınlar birçok kez belgeleriyle topluma anlatıldı. Ezilen haklı ve mazlumlardan devşirilen ihanetçi ve hainler, defalarca ifşa edildi.
Öyle bir ülkede yaşıyoruzki, Turancı-Türk faşist yöneticilerin söylemleri ve İslam-Terör mangaları olan tarikatların gerici anlatımlarla toplumda oluşan algıdan dolayı, her ne hikmetse, düzen içi arayışlardan dolayı duymak istemeyen bir grup var ve bu grup, topluma inmesi gereken bilgileri kendi çeperi içinde süzerek, resmi ideolojiyle pazarlık yapılacak bir zemin haline dönüştürülüyor. Bazı soysuz aydın ve demokrat geçinen çakma solcular ve gerçekten haysiyetleri maaşları kadar olan bazı düzen yalakacıları, hala sorunu gerçeklerini izah etmekten kaçınıyorlar.
Ekranlarında zırvalayanlar, Devletin kirliliklerini temizleme operasyonuna gönüllü katılıyorlar. Bu insanların bir kısmı gerçekten o kadar haysiyetsizki, Proğram sunarlarken, ‘Amed Zındanında yaşananları okurken insanın kanı donuyor’ ve insan bir kaç sayfasını arka arkaya okumaya dayanamıyor diyor. Bunu söyleyen ahlaksız, dönüp işte Terörün ülkedeki ağırlığını Kürt halk düşmanlığını terör olarak tartıştırıyor. Bu ahlaksızların kimliklerine bakıldığında gerek siyasette, gerek medyada hepsi çakma solcu dediğimiz çapsızlardır.
Peker’in ifşaları, iki aşamalı projenin ürünüdür. Birincisi; Erdoğan-Gülen faşizmiyle oluşan Koalisyonla, Türkleştiremediği, Kürt halkı ve İslamlaştıramadığı Kızılbaşlar ile Sınıf mücadelesinde diz çökmeyen Devrimci-Sosyalistlere karşı, Ortadoğuda her tür yasadışı ve insan hakları ihlali ile, Mafya, Uyuşturucu, Tarihi eser, İnsan ve Organ kaçakçılığı ile, her kirliliğe bulaştı. Devlet kendisini siyasi ikdidar ile temizlemeye çalışıyor. AKP=İŞİD Terör örgütü, MHP, BBP içindeki birkaç kişiyle kendisini aklayarak, kamuoyuna karşı güya sorunu çözmüş sayacak.
Tüm yaşananlar ele alındığında, Ortadoğunun yeniden dizayn edileceği, ABD seçimlerinin yeni paradigması ile, Devlet geçmişini temizleyerek, Sosyal Devlet Projesiyle, yeni bir reforma doğru adım olarak okumak gerekir. Turancı-Türk faşizmi ve İslam-Terör mangalarının ilegalitesinin yaşanan katliam ve kirlenmeler üzerinden bakıldığında, Irkçılığın ve Gerici-dinci olan köktenciliğin bir anlamda yeniden dizayn edilmesi taşınma yolu açılmış gözüküyor. Yolun ilk adımı, Ortadoğuda Kürt halkının statükosu ile demokratikleşme adımı belirleyecek… »

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir