Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Çocukları, Uğur Mumcu’nun sözünü hatırlattı: Dikkatler saldırgana çevrilmeli

Sedat Peker 7. videosunda Uğur Mumcu’nun öldürüldüğü günü anımsatarak “Uğur Mumcu şehit ediliyor. Yanına ilk gelen kim, katil en önce gelir, Mehmet Ağar” dedi. Mumcu’nun çocukları Özge Mumcu Aybars ve Özgür Mumcu bu hatırlatma üzerine babalarının bir sözünü sosyal medyadan paylaştı. İşte organize suç örgütü liderli Peker’in Uğur Mumu hakkında yaptığı açıklamanın detayları ve Mumcu’nun çocuklarının hatırlattığı o tarihi söz…
Uğur Mumcu’nun çocukları, hakkında yakalama kararı olan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in 7. videosunun ardından babalarının sözünü sosyal medyadan paylaştı. İşte Uğur Mumcu’nun 29 yıl önce bu günlerde gözlerin nereye çevrilmesi gerektiğine dair ettiği tarihi söz…

Peker, videosunda 1993 yılında katledilen gazeteci Uğur Mumcu hakkında şu ifadeleri kullandı:

”Uğur Mumcu şehit ediliyor. Yanına ilk gelen kim, katil en önce gelir, Mehmet Ağar. Eşine diyor ki, ‘Ben buradan bir tuğla çekersem devlet aşağı iner’ Bu meşhur sözdür. Devletin içinde yaşayanlar bunu bilirler. Uğur Mumcu, temiz adam, saf adam, tek başına bir adam. Uğur Mumcu, terörle ilgili yazıyor ama terörden menfaat elde edenlere gelince adamı tak şehit ettiler.”

“DİKKATLER SALDIRGANA VE SALDIRGANIN ÖRGÜTÜNE ÇEVRİLMELİ”

Uğur Mumcu’nun çocukları Özge Mumcu Aybars ve Özgür Mumcu, Peker’in ifadelerinin ardından babalarının bir sözünü paylaştı.

Bir ülkede devletin güvenliği ile hukukun güvenliği eş anlamlıdır. Devlet güvenliği adına hukuk güvenliğinin ortadan kaldırılması, demokrasi ve hukuk devleti için ileride onarılmaz yaralar açar. Bu gibi dönemlerde daha soğukkanlı olunmasında sayısız yarar bulunmaktadır. Dikkatler, gazetelere ve gazetecilere değil, saldırgana ve saldırganın örgütüne çevrilmelidir.

ÖLDÜRENLERİN ARKASINDAKİ GÜÇ HALA AYDINLATILAMADI

Türkiye basın tarihinin en önemli isimlerinden Uğur Mumcu, Ankara Karlı Sokak’taki evinin önünde otomobiline konan bombayla 24 Ocak 1993’te katledildi. Cumhuriyet yazarı Uğur Mumcu’ya suikast organizasyonunda yer alan isimlerin bazıları yakalandı, yargılandı ancak Mumcu’yu öldürenlerin arkasında hangi güçlerin olduğu hâlâ kadar aydınlatılamadı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir