Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Mersin’de siyasi partilerden açıklama: Suçlular ittifakı ile mücadele edelim

Mersin’deki siyasi partiler ortak açıklama yaparak, “Suçlular ittifakı ile mücadele etmek; emekçiler için ekmek ve iş, kadınlar için yaşam, gençler için gelecek, Kürtler ve Aleviler için eşit haklarla yaşam mücadelesidir” denildi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP), Emek Partisi (EMEP), Halkevleri, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Yeşil Sol Parti ve Birleşik Devrimci Parti Mersin İl Örgütleri, “devlet, mafya ve siyaset” başlıklı basın açıklaması yaptı.
“TÜRKİYE’DE DEMOKRASİNİN TASFİYESİ AMAÇLANMAKTADIR”
Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda partililer adına açıklamayı TÖP İl Sözcüsü Soner Temur okudu.
Temur, Türkiye halklarının devlet-siyaset-mafya ortaklığında işlenen suçlara bir kez daha tanık olduğunu ifade ederek, “Çıkar ilişkilerinden kaynaklı çelişkiler sonucunda, Türkiye halklarına karşı işlenen suçlar, yolsuzluk ve uyuşturucu ticareti, yargısız infaz ve faili belli cinayetler birer birer ifşa olurken; HDP’ye kapatma davasının açılması ile Türkiye’de demokrasinin, özgürlüklerin ve hak arama mücadelesinin tamamen tasfiye edilmesi amaçlanmaktadır. Cezaevlerin de gasp edilen haklara ve tecride karşı yapılan açlık grevleri görmezden gelinmektedir” dedi.
“GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM”
Temur, siyasi, iktisadi ve toplumsal düzen değişmeden Türkiye halklarının nefes alamayacağının altını çizerek, “Bu suçlular ittifakı ile mücadele etmek; emekçiler için ekmek ve iş, kadınlar için yaşam, gençler için gelecek, Kürtler ve Aleviler için eşit haklarla yaşam mücadelesidir. Çetelerin, tarikatların, soyguncuların, yağmacıların zorba iktidarına karşı mücadele etmek sadece geçmiş ve günümüzün değil geleceğimize sahip çıkmanın da gereğidir” diye konuştu.
Yaşananlar karşısında yargının gözlerini kapadığını belirten Temur, toplumun tüm kesimine çağrıda bulunarak, mücadeleye davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir