Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Pia Ateş Diyor ki; Bana Can olanlar, Emine, Ali ve Esma’yı Unutmayın

 Aydın Şafak/ Viyana –  Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu, Avusturya da iki bölgede Pia Ateş ve Diğer Çocuklara can olalım Kampanyası İnnsburck ve Viyana bölgesinde gerçekleştirildi.

Bu hastalığa eşleşen donör ( İlik) tiplemesi için 2 mayısta İnnsburck bölgesinde, 11 Haziran da Viyana’da  çalışmaları yapıldı. Bu ilik için her yaştan değil, Sadece 17 ila 45 yaşları arasında uygunluk arz edilmişti. Tirol ve Viyana da duyarlı AABF ve Üye AKM merkezleri hiçbir fedakarlıktan kaçmaksızın bütün görevlerini eksiksiz yerine getirdiler. Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu genel başkanı Sayın Özgür Turak, yapmış olduğu açıklama ve duyurularında, Bir hareketle çocuklarımıza hayat olabiliriz Özellikle küçük yaşlarda çocukların bu hastalığa yakalanmaları insanları ve İnsanlığı acı bir travmanın içine koymakta ve düşündürmektedir dedi.

Kampanya süreci içerisinde Pia ATEŞ le ilgili gelen sevindirici haberin az da olsa Avusturya ve destek sunan tüm canları sevince boğdu, darısı Ali, Esma ve Emine’nin başına. Emine, Ali ve Esma da, Pia gibi duyan ve büyüleyici bir gülümsemelere sahip küçük çocuklar.. Bu çocuklar çoktan hayatı için savaşıyor. Bunların yaşaması içinde kök hücreye ihtiyaçları vardır.

Pia Ateş Ailesinden, Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonuna ve Bileşen derneklerine Selam var…Bunu birlikte yaptık. Pia için bir donör bulduk. Küçük Pia’mızın hayatta kalması için eşleşen bir donör arayışı sona erdi.

Harika insanlar, teşekkürler!

Pia’nın tedavisi 12 Haziran 2021 Cumartesi günü başladı. İlk CHEMO çoktan bitti.

Pia ailesi İlk Chemo dan sonra, tüm dost ve destekçilerine sonsuz teşekkür ettiler..

Kaydolup hassasiyet gösteren, insanları cesaretlendiren, Özellikle Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu ve Bileşen AKM merkezlerine, herkes bizim kahramanımızdır.

Bu dünyayı daha iyi hale getirmeye devam ediyorsunuz.

Diğer arayanlara çevremizi ve arkadaşlarımızı kaydolmaya teşvik ederek yaşama şansı verelim.

Hayat kurtarmak çoğu zaman çok kolay olabileceğini unutmayın.”Pia’mız iki buçuk yaşında ve halen ilik bekleyen küçücük çocukların bakışları sizlerden gelecek haber beklemekteler. Lütfen duyarlı olalım. Bu sese kulak verin.

Son Olarak Pia ailesi,Pia adına şu cümlelerle seslenmişler.

Herkese Merhabalar.

Ben Pia.

Bugün sizlere tüm duyarlı insanlara, büyüklerime büyük bir müjdem var.

Evet ben sizlerin duyarlılığınız ile ikinci yaşam hakkına tekrar sahip oldum. Arkadaşlarımla tekrar oynayabilecek, tekrar kırlarda koşabileceğim.

En büyük teşekkürü sağlığıma kavuştuğumda sizlere edeceğimin sözünü vermiştim,

Şimdi bu süreçte beni ve ailemi yalnız bırakmayan, ikinci ailem olan sizlere küçük bedenimle sonsuz teşekkürler ediyorum

Evet bizlerde Pia‘nın sevdikleri olarak

Küçücük bir kıvılcımın volkana dönüşmesinde emek harcayan, bu süreci canı gönülden destekleyen, Başta Avusturya AABF ye, irili ufaklı kendi imkanlarını seferber eden, bireysel kurumsal kısacası bu çocukların yaşam mücadelesini sahiplenen herkese teşekkürü borç biliriz. Ve bir kez daha şunu gördük ki Kolektif bir emeğin başaramayacağı ve aşamayacağı hiçbir zorluk yoktur.

Bu sadece Pia ‘nın mücadelesi değildi. Onun gibi onlarca çocuğa umut ışığı oldunuz ve eminim ki olmaya devam edeceğiz…

Şimdi Pia zor ama umutlu bir tedavinin içerisine dahil oldu…

Dileğimiz diğer bebeklerimizin de güzel haberlerini paylaşabilmek.

Büyüğünden küçüğüne Pia’mıza can olan tüm yüreği güzel insanları, Pia ‘nın yüzü, suyu hürmetine sevgi ile kucaklıyoruz…

Çocuklarla olan dayanışmamız, Pia ‘dan aldığımız olumlu haberle birlikte, heybemize dahil ettiğimiz yeni umutlarımızla devam edecektir

Aydın Şafak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir