Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AFA: Sivas Katliamını unutmadık, unutturmayacağız!

Avustralya Alevi Federasyon ( AFA) Yönetim Kurulu, Sivas katliamının 28. yıldönümüne sayılı günler kalmışken düzenlenecek anma etkinliğine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, AFA tarafından düzenlenecek anma etkinliğine ilişkin şunlar ifade edildi:

”Sevgili canlar,
Covid Pandemisinin hala tehlike arz ettiği bu günlerde toplum sağlığını gözeterek bu seneki 2 Temmuz Sivas Anması’nı online, Facebook sayfamızdan yayınlamaya karar verdik. Anma programı kapsamında 2 Temmuz 1993’te kaybettiğimiz Ozan Nesimi Çimen’in oğlu sanatçı Mazlum Çimen ve Hasret Gültekin’in eşi Yeter Gültekin ile Zoom üzerinden, Sivas katliamı ve sonraki süreci konuşacağımız bir söyleşi gerçekleştireceğiz. Aşağıdaki posterden Anma Programı ile ilgili detayları görebilirsiniz. Ayrıca Alevi Anıtı ziyareti ise kurallar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.
Yüzleşmek, acılarımızı paylaşarak azaltmak ve Sivas Katliamını unutmamak, unutturmamak için tüm duyarlı toplum bireylerimizi Anma programını izlemeye ve sosyal medyada paylaşmaya çağırıyoruz.
Saygılarımızla…”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir