Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Duisburg’ta birlik ve bereberlik pıkniği

– Seyit Dersim / Duisburg
Alevi Kültür Merkezi Duisburg ve Çevresi derneği üyeleriyle 5’nci Geleneksel Birlik ve Beraberlik pikniği düzenledi.
Oberhausen Sport und Freizeitanlage piknik alanında yapılan Birlik ve Beraberlik pikniğine, Alevi Kültür Merkezi Duisburg ve Çevresi Derneği İkinci Başkan Metin Güntuncer, AKM Dedesi Murat Önder, Duisburg ve Çevresi Alevi Kültür Merkezi Genel sekrereteri Süleyman Dinç ve dernek üyeleri katıldı.
Korona virüs’ten dolayı uzun zamandır biraraya gelemeyen Dernek üyeleri havanında güzelliğinden faydalanarak bir araya geldiği piknik alanında mangal partisi yaptılar.
Alevi Kültür Merkezi Duisburg ve Çevresi İkinci Başkanı Metin Güntürk, ‘’5’nci Geleneksel Birlik ve Beraberlik pikniğini gerçekleştiriyoruz. Bu sıkıntılı pandemi döneminde biraraya uzun zamandır gelemedik. Bugün zorluklara rağmen biraradayız. Hava güzel ve Güneşli’de olsa lütfen corona virüs kuralları halen geçerlidir. Bu kurallar hem bizim, hemde sizin için sağlığımız açısından önemlidir. Çalışmalarımıza katılan ve derneğimizi bugüne emeğiyle getiren sizler iyi ki varsınız. Bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.
Alevi Kültür Merkezi Duisburg ve Çevresi Derneği Genel sekreteri Süleyman Dinç ise 5’nci Geleneksel Birlik ve Beraberlik pikniği, tüm dernek üyeleri, dost ve arkadaşların hasret gidermeye, buluşmaya, kucaklaşmaya ve birlikte muhabet etmenin yeridir. Güneşli güzel bir günde burada bulunmanızdan dolayı teşekkür ediyor’ ifadesini kullandı.
Kazım Pekgüleç’in Org’u, İbrahim Kaya’nın Mey’i, Yaşar Ateş’in Ud’u, Şükrü Kaya’nın bağlaması eşliğinde halaya duran üyeler, sazlı sözlü türküler eşliğinde gönüllerince bir gün geçirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir