Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Tayyip Erdoğan: ‘Herkesin hakkını, hukukunu, özgürlüğünü teminat altına alıyoruz’

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Biz demokratlık görüntüsü altında faşistlik yapmıyor, herkesin hakkını, hukukunu, özgürlüğünü teminat altına alıyoruz” iddiasında bulundu.

Hatay’da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, Millet İttifakı’nı hedef aldı ve, “Tescilli Türkiye düşmanlarının peşine düşerek ülkenin geleceğine talip olmaya çalışanların sonu hüsrandır” ifadelerini kullandı.

“Biz laf siyaseti değil, hizmet siyaseti yapıyoruz. Biz boş teneke gibi gürültü çıkarmıyor, eser inşa ediyoruz. Biz demokratlık görüntüsü altında faşistlik yapmıyor, herkesin hakkını, hukukunu, özgürlüğünü teminat altına alıyoruz” diyen Erdoğan sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

“Şu anda önünde bulunduğumuz Hatay Stadyumu gerçekten müstesna statlarımızdan biri oldu. 26 bin 600 seyirci kapasitesi ile bu yıl başarıyla devam eden bir sezon oldu. TOKİ tarafından inşa edilen bu güzel stadımızın bordo beyaz renkleri ile gönüllerimizde taht kuran Hatayspor’un başarılarının coşkusuyla şenleneceğine inanıyorum.

Bir başka önemli yatırımı buradan duyurmak istiyorum. BOTAŞ’ın Dörtyol Terminali’ndeki yüzer depolama ve gazlaştırma tesisine sahip Ertuğrul Gemisi’dir. Karadeniz gazını 2023’ten itibaren kullanmaya başladığımızda, bu konudaki rahatlığımız daha da artacaktır. Bugün resmi açılışını yapacağımız bir başka eser, burası çok önemli, Antalya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi’dir.

Ülkemizi eser ve hizmet siyaseti ile cumhuriyet dönemini 5’e, 10’a katlayacak yatırımlara biz kavuşturduk. Her alanda en gelişmiş altyapı ve hizmetlerle biz donattık. 19 yılda Hatay’a 35 milyar lira yatırım yaptık. Eğitimde 8 bin 800 yeni adet derslik yaptık. İkinci devlet üniversitesi olarak İskenderun Teknik Üniversitesi’ni biz kurduk, yurt binaları açtık. Toplamda 2 bin 350 kişi kapasiteli yeni yurtları da açacağız. Şehrimize 44 adet spor tesisi ve gençlik merkezleri ile, 26 bin 600 kapasiteli Hatay Stadyumu’nu da biz kazandırdık. Şu kapalı spor salonunu da en kısa sürede bitirip bunu da Hatay’a kazandırıyoruz.

Hatay’a yapılan yardım miktarını 1.3 milyar liraya ulaştırdık. Toplamda 455 kapasiteli 4 hastane ile 23 sağlık tesisimizin yapılışı devam ediyor. İskenderun Devlet Hastanesi’nin de çalışmaları sürüyor. Hatay için 6 millet bahçesi çalışmasını başlattık. Birini bugün hizmete veriyoruz, kalanları da en kısa sürede tamamlanacak. Bölünmüş yol uzunluğunu 502 kilometreye biz çıkardık. Hatay Havalimanı’mıza yıllık 4 milyon yolcu kapasiteli terminal binasını biz kazandırdık.

PKK tarafından yakılan ormanlarımızı yeniden yeşillendirmek için kolları sıvadık. Sanayide şehrimize son 19 yılda 4 yeni OSB, 2 teknopark, 2 araştırma geliştirme merkezi ve 1 tasarım merkezi kurduk.

Biz laf siyaseti değil, hizmet siyaseti yapıyoruz. Biz boş teneke gibi gürültü çıkarmıyor, eser inşa ediyoruz. Biz demokratlık görüntüsü altında faşistlik yapmıyor, herkesin hakkını, hukukunu, özgürlüğünü teminat altına alıyoruz.

Sağlık hizmetlerinde, gıda güvenliğine kadar her alan ülkemiz bu süreci başarıyla yürütmüştür. Gelişmiş ülkeler bile bocalarken biz meselelerimizi çözerek devam ettik. Şehir hastanelerini yaparken birileri çıkıp ‘Ne ihtiyaç var’ dediler ama biz yolumuza devam ettik. Şehir hastaneleri olmasaydı salgının pik yaptığı dönemleri nasıl atlatacaktık?

Demokraside ve ekonomide küresel sistemin en üst sıralarına çıkarmak için girdiğimiz her mücadelede bunlar karşımızda yer aldı. Hiç uzağa gitmeye gerek yok, Hatay bunun en yakın ve acı şahididir.

Yaptığımız harekatlara karşı çıkanlar terör örgütleri ve rejimleri savunanlar sizlerin hayatını o kadar savunmadı.

Eğer Türkiye dışarıda böyle güçlü bir güvenlik kuşağı oluşturamazlarsa vatan toprakları içinde bize huzur vermezler.

Avrupa’dan kendisine birtakım sözler verildiğini söyleyerek kendince bir Suriye politikası anlatıyor. Biz Suriye politikası konusunda 10 yılı aşkın süredir bu sözleri defalarca dinledik. Karşımızdakilerin gerçek yüzlerini gördük ve kendi yolumuzu çizdik. Tescilli Türkiye düşmanlarının peşine düşerek ülkenin geleceğine talip olmaya çalışanların sonu hüsrandır.

Geçtiğimiz günlerde Şuşa’ya giderek oradaki kardeşlerimizin kurtuluş sevincine ortak olduk. Şimdi aynı yaklaşımla başka yerlerde, yeni adımların hazırlıkları içindeyiz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir