Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ALSA: İkrarına bağlı olan hiçbir Alevi Hasret Gültekin‘in anıtından rahatsız olmaz, olamaz!

 Alevi Savunma Ağları ( ALSA),  Madımak  Oteli Katliamında hayatını kaybeden sanatçı Hasret Gültekin’in heykeline karşı yapılan saygısızlığa ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.  ”33 Can, bizim için Alevi yoluna verdiğimiz ikrar kadar değerlidir. İkrarımıza bağlı kaldığımız gibi, yol uğruna canlarını feda eden 33 yoldaşımızın anılarınada bağlı kalacağız” ifadelerinin yer aldığı açıklamanın devamında, şunlar kaydedildi:

”O’nlar, yol önderimiz Pir Sultan Abdal’ı anmak için Sivas’a gittiler. Katliamcılar; onları, Pir Sultan Abdal’ın yolundan yürüdükleri için yakarak katlettiler.Bu gerçekler, Düzgün Baba Cemevi’nin yönetimine çöreklenen rantçılar tarafındanda çok iyi biliniyor.

Yoluna, ikrarına bağlı olan Aleviler, Hasret Gültekin’in heyklini Düzgün Baba Cemevi’nin baçesinden söken rantçılaradan yaptıkları bu saygısızlığın hesabını günün birinde mutlaka soracaklardır.Alevi örgütleri, yol değerimiz olan Hasret Gültekin‘in heykelinin Düzgün Baba Cemevi’nin bahçesinden sökülmesine tepki göstererek, heykelin tekrar Cemevi bahçesine dikilmesini istediler.

Düzgün Baba Cemevi Yönetimi bunu bilmesine rağmen, Alevi örgütlerinin bu istemlerini bilmezden, görmezden gelerek, bir yıldır cemevinin bir odasında tuttuğu Hasret Gültekin‘in heykelini götürüp Nazmiye’de bir yere dikti.
Düzgün Baba Cemevi Yönetim Kurulu, bu tutum ve davranışıyla Alevilerin örgütlü birliğine zara veriyor. Cemevi yönetimi, Hasret Gültekin’in heykelini söktükleri yere yeniden dikerek toplumsal, örgütsel birliğimize zarar veren bu yaklaşımıdan derhal vazgeçmelidir!’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir