Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Faşistler yol keserek, ‘Pis Kürtler’ diyerek darp ettiler

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün sonra kontrol altına alınabilen orman yangınlarıyla birlikte başlayan ırkçı saldırılar devam ediyor. Kentte silahlarla yol kontrolü yapan gruplar, yol kesip kimlik kontrolü yapıyor. Sanal medyada bir çok görüntü ve fotoğraf yayınlanarak duruma dair tepkiler gösterilse de ne polis ne jandarma duruma müdahale etmiyor.

MA‘dan Ömer Akın‘ın haberine göre; Erhan Sevim’de Kepez’de, akşam ikamet ettiği Döşemealtı ilçesine dönmek için ormanlık bir alandan geçti. Bu sırada 4 kişilik bir grup tarafından durduruldu. Gruba, ‘Siz polis misiniz?’ diye soran Sevim’e ‘Kimliğini ver. Sen nerelisin?’ soruları yönetildi.

Darp ettiler

Adıyamanlı olduğunu belirtmesi üzerine aracının kapısının zorla açılarak araçtan indirildiğini belirten Sevim, daha sonra darp edilmeye başlandığını söyledi: “Bana saldıranlar hem hakaret ettiler hem de ‘Pis Kürtler defolun gidin yoksa sizi yakarız’ diyerek tehdit ettiler. Bu sırada eşim araçtan inerek yardım diye bağırmaya başladı. Karşı yönümüzde iki araç geldi. Onlar durunca beni darp edenler ileride park etmiş olan araca doğru kaçıp gittiler”

Maskeli saldırganlar

Kendisine saldıranlardan birinde maske olduğunu diğer kişilerin de karanlıktan dolayı yüzlerini görmediğini söyleyen Sevim, kimseyle husumetinin olmadığını ve saldırının tamamen siyasi olduğunu belirtti.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eylem ve etkinliklerine katıldığını söyleyen Sevim, “Grubun içinden birinin maskeli olması soru işareti yaratıyor. Bizi bilen ve tanıyan biri olduğunu düşünüyorum Eğer bunların arkasında bir güç olmasa kimse çıkıp kimlik sormaya cesaret edemezdi. Bunun önüne geçmek için devletin el atması gerekiyor” dedi.

Sevim, saldırıya ilişkin başvurduğu jandarma tarafından ifadesinin alındığını ve darp edilmesine ilişkin darp raporu aldığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir