Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Halk Ozanı Sadık Gürbüz Sevenleriyle Buluştu

BERLİN- Halk Müziğinin önde gelen isimlerinden olan ve aynı zamanda tiyatrocu, oyuncu ve besteci halk Ozanı Sadık Gürbüz sevenleriyle bir araya geldi.

Berlin Alevi Toplumu Cemevi (BAT) tarafından organize edilen ve Cemevi Ana salonunda gerçekleştirilen konsere; Cemevi YK ve diğer tüm kurul temsilcileri ile sanatçı, müzisyen, yazar, sivil toplum, yöre dernekleri temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Cemevi adına açılış konuşmasını yapan YK 2. BaşkanI İsmail Erol  Halk Ozanı Sadık Gürbüz’ün kısa biyografisini aktardı ve gelen konukları selamladı. Erol’un ardından sahaneye çıkan Gürbüz gösterilen yoğun ilgiye çok teşekkür ederek Pir Sultan başta olmak üzere şair-yazar Sabahattin Ali şiirleri ile kendi bestelerini seslendirdi. Etkinlik süresince yer yer Türkiye ve dünya da yaşanan adaletsizliklere hicivli sözleriyle dikkat çeken ve seslendirdiği türkülere dair anekdotlar aktaran Gürbüz’ün konseri 2 saat sürdü.

Verilen konser sonrası katılımcıları selamlayarak sahneden ayrılan Gürbüz, yoğun alkış ve istek üzerinetekrar sahneye çıkarak, sözleri Şair Garcia Lorca’ya, çevirisi Sait Maden’e ve müziği Ruhi Su’ya ait ‘Aptal Şarkı’ ile sözü-bestesi kendisine ait olan  ‘Gelme ey ecel’ türkülerini katılımcılarla hep birlikte söyleyerek etkinliği sonlandırdı.

Haber-Fotoğraf: Bat-Cemevi Basın ofisi/ Ulaş Yunus Tosun

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.