Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD Şubeleri: GYK üyemiz Erkan Keskin derhal serbest bırakılsın!

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) Genel Yönetim Kurulu üyesi Erkan Keskin, bir hafta önce Antalya’daki evinden gözaltına alınmıştı. Keskin, bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır cezavine konuldı.
PSAKD  yöneticileri ve şubeleri Erkan Keskin’in tutuklanmasına sert tepki gösterdileri. PSAKD Genel Başkan yardımcısı Erol Yeter, PSAKD GYK üyesi Mehmet Topal, PSAKD Sıvas şubesi, PSAKD Erzincan şubesi, PSAKD Dersım şubesi, PSAKD Ovacık şubesi,PSAKD Hınıs şubesi, PSAKD Varto şubesi, PSAKD Malatya şubesi, PSAKD Hekimhan şubesi, PSAKD Adıyaman şubesi, PSAKD Diyarbakır şubesi ve PSAKD Demırcilik şubesi tarafından ” Gyk üyemiz Erkan Keskin derhal serbest bırakılsın” başlığıyla yaptıkları yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
”Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Yönetim Kurulu üyemiz Erkan Keskin, bir hafta önce Antalya’daki evinden gözaltına alınmış, bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. KHK ile bir süre önce görevden alınan Erkan Keskin’in tutuklanma gerekçesi olarak, yürüttüğü sendikal çalışmalar, katıldığı basın açıklamaları ve barışçıl eylemler gösterilmektedir.
Kendileri gibi düşünmeyen hiç bir düşünceye ve yapıya tahammül edemeyenler, Erkan Keskin’in önce işini, daha sonra da özgürlüğünü elinden almıştır.
Tarihinde İmam Hüseyin gibi, Nesimi gibi, Pir Sultan gibi, Seyit Rıza gibi onurlu mücadele örnekleri olan bizlerin, zalime boyun eğmesi mümkün değildir.
Pir Sultan’ın yolundan yürüyen bizler, Pirimizin “Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan” sözünü ilke edinmişiz. Hızır Paşalara boyun eğmeyeceğimiz gibi, hiç bir baskı ve zulüm de bizi doğru yolumuzdan döndüremez. Haksıza haksızsın demekten vazgeçmeyeceğiz.
Muhalif olan herkese gözaltı ve tutuklamalarla gözdağı vermeye çalışılan bu düzene boyun eğmiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.