Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

KADINLAR AKM KÖLN’DE BİR ARAYA GELECEK

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla AKM Köln Kadınlar Kurulu, Almanya’daki Alevi kadınların üst çatı örgütlenmesi olan AAKB NRW ve  Almanya Alevi Kdınları Birliği ( AAKB) ile birlikte, Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Köln’de ortak bir etkinlik düzenliyorlar.

AKM Köln’de düzenlenecek  etkinliği ilişkin sosyal medya üzerinden yapılan yazılı açıklamada,‘‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’’ne özel AKM Köln Kadınlar Kurulu üst çatı örgütleri AAKB-NRW ve AAKB İle ortaklaşa bir etkinlik hazırladılar‘ ifadeleri kullanıldı.

 Açıklmanın davamında, düzenlene etkinliğie ilişkin şu ifadelere yer verildi: 28.11.2021 Pazar günü saat 17:00’de başlayacak olan etkinlik şöyle gerçekleşecek.

– AKM Köln Tiyatrosu Hayatro gösterisi

– Fidan Ataselim (KCD Platformu Kadın Meslisleri Genel Sekreteri) video mesajı

– Konuşmacılar:

Özgün Baran-Kutan

(AABF-NRW Bölge Başkanı)

Özlem Akgül

(AAKB Genel Başkanı)

Etkinliğimize iştirak edecek Canlarımız ve Dostlarımızın Koronavirüs kaynaklı 2G kuralını önemle dikkate almaları rica olunur.

2G Kuralı:

1) Aşılarını tamamlamış olmak

2) Atlatmış olduğu korona rahatsızlığının belgesini yanında bulundurmak

Siz değerli Canların ve Dostların katılım sağlamalarını arzu ediyoruz.

Etkinliğimizin başlamasına kadar giriş kurallarının NRW eyaleti tarafından değiştirilmesi durumunda siz konuklarımızı tekrar bilgilendireceğiz.

Cümlenize aşk ile…”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.