Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF- Baden Württemberg  Kadınlar Birliği: ”Ses çıkar umut ol!”

AABF- Baden Württemberg  Kadınlar Birliği,  önceki dönem HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un  hafıza kaybına varan sağlık sorunlarına rağmen cezaevinde tutulması ve Kandıra F Tipi Cezaevi’nde  işkence ve tecavüze maruz kaldığı  belirten Garibe Gezer’in cezaevinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitirirmesine  ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ( AABF)  Baden Württemberg  Kadınlar Birliği, ‘‘Son günlerde ortaya çıkan korkunç gerçekler ülkenin nehale getirildiğinin acı örnekleri ile doludur‘‘ denildi

‘‘İnsan insana bunu’da yaparmı insan daha ne kadar kötü olabilir.? Hak hukuk adalet. kavramları çoktan çökmüş olduğunu anlatan bir çok olaylar zinciri yaşanıyor‘‘ifadelerinin yer aldığı açıklamada, Garibe Gezer’in  Kandıra F Tipi Cezaevi’nde i şkence ve tecavüze maruz kalmasından  sonra hücüresine ölü bulunmasının korkunç bir insanlık dramı olduğuna vurgu yapılan” Zulmün olduğu bir yerde suskunluk, sessizlik, görmezden gelemek zalimin gücüne güç katar” başlıklı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

‘‘En son Garibe Gezer in Cezaevinde yaşanan korkunç insanlık dramı..!!

Sonu ölüm ile sonuçlanan intihar ettiğini söyledikleri olayda iddialara göre iğrenç ötesi baskı ve işkencelerin olduğu söyleniyor.

Ya Aysel Tuğluk siyasetçi miletvekili bir KADIN dokunulmazlıkların kaldrılması ile cezaevine konan onlarca yüzlerce insanlardan biri..

Ankara Annesine cenazesine yapılan Irkçı saldırı Ülkede yaşanan cinnet boyutunda sapkınlığı faşizmin nasıl meşru hale getirildiğinin en vahşi örneği olarak tarihe geçti.

Aysel Tuğluk bu travma ile cezaevinde sağlığını kaybetti.

Şimdi durumunun kritik olduğu ve ölüme yaklaştığını söylüyorlar.

Hergün şiddet haberler, hergün Kadınlara yönelik öldürme olayları.

Yokluk yoksulluk içinde KHK ile işinden edilerek açlığa ölüme mahkum edilenlerin dramı intiharları

Yılarca okumak için emek veren üniversite bitiren işsizlik yokluk içinde perişan edilen binlerce insanlar gençler..

Ne olacak bu şiddete sesizmi kalınacak.?

Bunca haksızlığa karşı bu suskunluk niye..??

12 Eylül Faşizminin tekrür ettiği daha beter hukuksuzluğa adaletsizliğe kim dur diyecek..??

Cezaevlerindeki her ölümden

İktidar sorumludur.

Aysel Tuğluk serbest bırakılsın

Ne demişti Namus işçisi şair Ahmet Arif

Nerede olursan ol, İçerde, dışarda, derste, sırada, Yürü üstüne üstüne, Tükür yüzüne celladın, Fırsatçının, fesatçının, hayının… Dayan kitap ile Dayan iş ile. Tırnak ile, diş ile, Umut ile, sevda ile, düş ile Dayan rüsva etme beni….

Evet kızkardeşler kadınlar yoldaşlar tüm güzel iyi insanlar… ‚‘

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.