Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Odak Derneği Genel Kurulunu yaptı

Almanya’ nın Münster şehrinde çalışmalarını sürdüren Odak Enternasyonal Kültür Merkezi pandemi nedeniyle daha önce ertelediği Genel Kurulunu son hafta sonu gerçekleştirdi. Dernek binasında gerçekleşen genel kurul da yeni yönetim seçildi. Genel Kurul, Başkan Hıdır Ateş‘ in üyeleri selamlamasıyla başladı. Daha sonra Dıvan Kurulu başkanliğına Mustafa Schat seçildi. Yönetim kurulundaki yetkili yöneticiler son üç yılın politik çalışmalar ve mali raporunu dernek üyelerine okudular.

Çok farklı uluslardan üyelere sahip olan Odak‘ ın çalışma raporunda; son üç yıl da pandemi koşullarında kısıtlamalara rağmen kültürel çalışmaların aksamadığına film akşamlarından konserlere, tiyatro oyunlarından politik gösterilere katılım sağlandığını ve Derneğin aktif olarak altmışın üzerinde etkinlik düzenlediğine vurgu yapıldı.

Çalışmalar durmadı devam etti Başkan Hıdr Ateş ve diğer yöneticiler yaptıkları konuşmalarda ‚‘‘ Derneğimiz Odak bir üniversite şehri olan Münster‘ de ırkçılıkla, ayrımcılıkla mücadelede yapılan etkinliklerde en aktif dernekler arasında bulunuyor ve sol çevrede güvenilen ve birlikte çalışılmak istenen, tercih edilen bir dernek olmuştur.‘‘ dediler.

Derneğin kurumsallaşma yönünde bir takım eksikliklerinin olduğu ve önümüzdeki dönemde bu eksikliklerin giderilmesi alanında çalışmalar gerçekleştirileceğini belirten yöneticiler ilerde önemli projelere imza atmaki göçmenlerin haklarını sonuna kadar savunacaklarını söylediler.

Karaca Kaplan yeni Başkan

Eski yönetimin aklanmasından sonra yapılan seçimlerde yeni yönetim kurulu şekillendi. İlk kadın başkan olarak Karaca Kaplan başkanlığa seçilirken, Sevim Ateş II. başkanlığa, Saymanlığa Hıdır Ateş, yedek üyeliğe de Göksel Koç seçildiler.

Genel Kurulda Karaca Kaplan başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu üyelere kendilerine gösterdikleri güven nedeniyle teşekkür etti. Görevi teslim eden eski Başkan Hıdır Ateş‘ te yönetici arkadaşlarına ve üyelere dernek çalışmaların da kendisine verilen destek, göçmen toplumuna, şehir de yaşayan Türkiyelilere yönelik çalışmaları, katkıları ve hizmetleri için teşekkürlerini ifade etti.

Mehmet Tanlı /Münster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.