Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Britanya Alevi Federasyonu ( BAF) 5. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu başarıyal gerçekleştirdi

Britanya’da yaşayan Alevilerin örgütlü birlik çatısı olan Britanya Alevi Federasyonu( BAF) 5. Olağan Seçim Kurulu’nu başarıya gerçekleştirerek yeni yönetimini seçti. BAF’ın 5. Olağan Seçim Genel Kurulu’na Britanya’nın 19 kentindek, Cemevleri’nde gelen yaklaşık 200 delege katıldı.
BAF yerleşkesinde yapılan genel kurul Kerbela’dan günümüze kadar zalimler karşı mücadele edenler için yapılan saygı duruşu ve Derya Alibaboğlu çerağ uyandırılmasıyla başladı.  Genel kurulda, divan üyeliğine Baki Düzgün, Zabit Kurnaz, İsmail İncedal, Derya Alibabaoğlu, Sibel Özçelik ve Fatma Yıldırım Polat seçildi.
İsrafil Erbil, BAF 5. Olağan Seçimli Genel Kurulu‘da yeniden genel başkanlığa adayı olmadı. Eş başkanlığa geçilen Britanya Alevi Federasyonu 5. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda Enfield Alevi Kültür Merkezi Eş Başkanı Dilek İncedal ve Doncaster Cemevi önceki dönem başkanlarından Müslüm Dalkılıç BAF Eş Başkan olarak seçildiler.
 Yönetim Kurulu  şu isimlerden oluştu: Halil Akçadağ, Yaşar Akkaya, Pınar Aksu, Ali Ekber Aktepe, İsmail Aslan, Kemal Aslan, Fırat Ateşoğlu, Mahmut Aydoğan, İsmail Çandır, Gülay Dalkılıç, Zeynep Demir, Maksut Demir, Ali Demir, Garip Demirci, İsrafil Erbil, Doğan Erdoğan, Günseli Erdoğan, Lütfi Ergüven, Hasan Gül, İbrahim Has, Abidin Kala, Canan Kaya, Dilara Kaya, Filiz Koç, Yusuf Koçoğlu, Ali La Pax, Sibel Özçelik, Mehmet Sağ, Adil Şipar, Songül Tas, Cuma Ülgü, Canan Yeşiltepe, Kazım Yıldırım.
 Disiplin Kurulu: Yusuf Özer, Özlem Şahin, Nurettin Karaoğlan, Aykut Gül, Elif Altun.
Denetleme Kurulu: Nadide Köroğlu, Taner Çiçek, Ahmet Doğan, Gülizar Karaoğlan, Mehmet Durna.
“Aleviler Vardır, Alevilik Haktır “ şiarı ile gerçekleştirilen BAF 5. Olağan Genel Kurul’una ilişkin yapılan yazılı açıklamadai, şu ifadeleri yer verildi:
‘‘Divan kurulu, Baki Düzgün Dede, İsmail İncedal, Zabit Kurnaz, Derya Alibabaoglu, Sibel Özcelik ve Fatma Yıldırım Polat tarafından oluşan ve Britanya’nın 19 noktasında örgütlü kurumlarımızın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz genel kurulumuzda önemli mesajlar verildi.
4 Yıl İakm ve Cemevi, 8 Yıl Britanya Alevi Federasyonu başkanlığını yürüten İsrafil Erbil, Eşit başkanlık sistemine geçen BAF yönetimini Dilek İncedal ve Müslüm Dalkılıç’a devretti.
Kurullarla birlikte toplam 46 kişilik güzel bir kadro Britanya’da Alevilerin ve Aleviligin görünür ve bilinir olması için çalışmalarına devam edecek.
BAF Genel Kurulunda, Yol Erkan Kurulumuzdan Yadigar Aslan Ana, Kazim Yıldırım Dede, Demokratik Güç Birliği Britanya temsilcileri, Köy ve Yöre dernekleri temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri de hazır bulunarak katkı sundular.
Hak Yardımcımız, Hızır Yoldaşımız Olsun‘‘ denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.