Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir kez daha CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Bahçeli, “Kılıçdaroğlu safi rüzgarsın. Bilmediğin sularda yüzersen dibi boylarsın” dedi.

Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulunun eğitim faaliyetlerini tamamlaması dolayısıyla genel merkezde düzenlenen 16. dönem sertifika törenine katılarak konuşma yaptı.

Bahçeli açıklamasında, “Atalarımız ne güzel de söylemiş; yerden havaya toz kalkar, havadan yere rahmet iner, hep kap kendisine sızar, kısaca söylersek testinin içinde ne varsa dışına sızan da odur. Çalışmamızdan gocunanlar fazladır. Hiç kimse bizim sabrımızı yanlış yorumlamasın” dedi.

“Siyaset yapıyor olmanın bir ahlakı vardır” diyen Bahçeli, “Siyasette lekeli yüzlere bakınız, hazımsız ve saygısızlardır. 70’ine merdiven dayayan bir akademisyen çıkmış hem de siyaset bilimci barışçıl protestolardan bahsediyor. Hükümeti erken seçime zorlamanın yollarını anlatıyor. Seçimlerin normal zamanını beklemekten imtina ediyor. Bilen varsa bize anlatsın, barışçıl protestoyla anlatılmak istenen nedir, nasıl yorumlanmalıdır? Bir barış türküsü tutturmuş gidiyorlar. Barışçıl protesto temennisiyle neyin hazırlığı yapılıyor? Türkiye’den bir Kazakistan çıkarmayı mı düşünüyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu da hedef alan Bahçeli, “Kılıçdaroğlu’nun söylemi yüz kızartıcıdır. Kılıçdaroğlu, korkusundan Türk Lirası diyemiyor, gülünç duruma düşüyor. Kılıçdaroğlu safi rüzgarsın. Bilmediğin sularda yüzersen dibi boylarsın. Milliyetçiliğin alanına girmekten sakınmalısın, aksi halde Demitaş’tan ihtarname almaktan kurtulamazsın” diye konuştu.

Bahçeli, şöyle devam etti: “Kılıçdaroğlu, ‘sokağa çıkmayacağız’ diyor. Sokağa dökülseniz ne yazar, dökülmeseniz ne yazar. Sandık diyorsanız 2023 Haziran ayını bekleyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir