Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Gazeteci Metin Göktepe, katledilişinin 26. yılında mezarı başında anıldı- Video

1996’da polislerce gözaltına alınıp dövülerek öldürülen Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe, katledilişinin 26. yılında kabri başında anıldı.

 
8 Ocak 1996’da haber izlediği sırada polislerce gözaltına alınan ve dövülerek öldürülen Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe için ölümünün 26. yılında Esenler’de bulunan Kemer Mezarlığı’ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi.

Törene, Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık, Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri, Berkin Elvan’ı annesi Gülsüm Elvan ile Göktepe’nin arkadaşları katıldı.

Anma töreninde konuşan abla Meryem Göktepe, “Bugün yine Metin ile buluşmaya geldik. 26 yıl önce şu saatlerde Metin öldürülmüş tutsakların cenazesini izlemek üzere hala yaşıyordu. Ne yazık ki gözaltına alınıp katledildi. Ancak sadece gazeteciler değil bütün ülke halkının, sendikaların ve başta annem olmak üzere bu davanın katillerinin yargılanmadan bitmeyeceğinin mesajını verdi. Bugün burada olmanız çok kıymetli. Metin’i unutmayacağız, unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir