Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Kılıçdaroğlu’ndan “çocuk” uyarısı: ”Kötü söz söylemeyin…”

Erdoğan’ın yanına çıkartılan çocuğa “Bay Kemal kim? O adam hain, hain. Burada adam, en iyi adam. Ona oyunuzu verin” dedirtilmişti. CHP’den açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP mitinginde AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşturduğu çocuk için sosyal medya hesabından uyarıda bulundu. Kılıçdaroğlu “Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin. O daha çok küçük” dedi. İmamoğlu ise “Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi” ifadelerini kullandı.

Toplu açılış töreninde Erdoğan’ın çocuğa kara propaganda için mikrofon uzatmasına Cumhuriyet Halk Partisi’nden tepki geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin. O daha çok küçük. Ayrıca tüm örgütlerimizden istirhamımdır, duygularımıza yenilmeden, çocuk pedagojisi ne diyorsa ona uyun” ifadelerini kullandı.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi. Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş “hain” ifadesine gülüyor. Trabzon’un iyi kalpli tüm insanları bu kötü duygulardan uzak duracaktır. Bir Trabzonlu olarak memleketimde bu şovun yapılmasını kınıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir