Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Güle güle ufuk.. güzel anıların hep bizimle yaşayacak…

Ölüm bizim için degil diyen, devrime mücadeleye bağliliğin, güzel örnegi, faşizmin zindanlarında, iskencehanelerde, ölüm oruclarındaki direnişi, teslimiyet ve ihanete karşı uzlaşmaz duruşu, alçak gonullüluğü ve fedekarliğı ile gönüllere taht kuran arkadaşım dostum Bektas Karakayay‘yı (Ufuk) bu sabah kaybettik.

Uzun yillar Avrupa‘da birlikte sosyalizm icin, barış meclisinde, Avrupa sürgünler meclisinin kurulusunda, insan hakları mücadelesinde hep omuz omuza mücadele ediyorduk. Son konusmamızda sürgünlük cezaların en ağırı, bizi köklerimizden koparmak istediler.ama başaramıyacaklar. O yüzden doğduğum memleketime uğurlayın… Köklerimiz yok olmasın mücadele değerlerimiz halkımın içinde yaşasın dedi.

Mezar taşınada‚‘‘Devrim için mücadele edenler direnenler ölmez . ölüm bizim icin degil‘‘ diyerek, bir dörtluk yazılmasını istedi.. O‘nun alçak gönüllülüğu, dostluğu, devrimci değerlere bağlılıgı, uzlaşmaz direniş ve yiğitliği hep mücadelemizde yaşayacaktır!

Bektaş Karakaya, 12 Eylül‘den sonra 10 farklı cezaevinde 8 yıl yattı.  En son 1988  de Kırşehir E Tipi Cezaevi‘nden 18 koğuş arkadaşı ile birlikte tünel kazarak firar etti… 1989 yılında yurdışına çıkıp siysal faliyetlerine.yaşanacak bir dünya özlemi icin , sürgunde devam etti.

Güle gule Ufuk… güzel anıların hep bizimle yaşayacak…

BEKTAŞ KARAKAYA

UĞURLAMA TÖRENİ

PAZAR GÜNÜ

SAAT 12:00 İLE 15:00

ARASINDA YAPILACAKTIR.

ADRES: EZGI CENTER

STOLBERGER STR 319

KOLN 50933

-Enver Toksoy-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.