Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Kitabım bugün Köln AKM’de başlayan Hızır Oruç açımında okuyucusuyla buluştu

Almanya Alevi Örgütlenmesinin kuruluşunda yer alan daha sonraki süreçte yöneticilik yapmış 27 canımızla yaptıgım röportajlarımı ‘Almanya Alevi Örgütlenmesini Yaratan değerlerimiz 1’ adıyla kitaplaştırarak yayınladım. Sınırsız Yayınlarında basılan kitaplarım bugün Köln’e geldi ve teslim aldım. Yaptığı katkılardan dolayı yayınevi sahibi degerli insan Serkan Akkuş’a teşekkür ederim.
Kitabımda Ali Demir, Ali Özcan, Ali Rıza Gülçiçek, Ali Kocakahya, Aşır Çetinkaya, Ababas Akbaba, Bektaş Alagöz, Zeliha Alagöz, Berlin Emektarları, Celal Köse, Dursun Karadağ, Haydar Küpeli, Hüseyin Çelik, Hüseyin Gökçek, Hüseyin Mat, Hüseyin Özkuzucu, İlyas Akyıldız, İsmail Demirtaş, İsmail Elçioğlu, İsmail Gülfırat, Mahmut Gülçiçek, Mehmet Caba, Necla Saygılı, Nuri Saygılı, Recai Aksu, Rıza Şirin, Sabit Yıldız ve Selahattin Göktürk’le yaptıgım röportajlarda anlattıkları var.
Kuruluş yıllarında çogu Alevinin, Alevi oldugunu korktuğu dönem de ortaya çıkan, maddi ve manevi zorluklara ragmen geri adım atmayarak örgütlenmeyi başararak bayrağı gelecek nesillere aktaran bu yürekli insanlarımızın anlattıkları okunmaya değer.
Bu kitabımı röportajdan sonra hakk-a yürüyen sevgili büyüklerim Ali Özcan, Haydar Küpeli, İsmail Elçioğlu ve Mahmut Gülçiçek amcamızın anılarına adıyorum. Işıklar içinde uyusunlar.
Kitabım bugün Köln AKM’de başlayan Hızır Oruç açımında okuyucusuyla buluştu. Verilen ve verilecek destekler için şimdiden teşekkür ederim.
Kitabımı: kacmazme@web.de
Tel: 0177-866 50 40 numaralı telefondan sipariş edebilirsiniz.
Metin Kacmaz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.