Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Yakup Tilki isimli şahsın Alevilere küfür etmesine neden olan, bu kokuşmuş sistemin ta kendisidir

Sosyal medyada yayılan bir video büyük tepki çekti. Yakup Tilki adındaki bir şahıs, sosyal medyada yaptığı canlı yayında Alevilere yönelik nefret kustu. Çok ağır hakaretler ve küfürler sarf eden Tilki  gözaltınan alınıp tutuklandı.

Pir Sultan Abdal  Kültür Derneği ( PSAKD), yazılı bir açıklama yaparak Yakup Tilki adındaki şahısın Sosyal medyada yayınladığı bir  video da Aleviler küfür ve hakaret etmesine sert tepki gösterdi.

‘‘Alevilere küfrederek gündemi değiştiremezsiniz, sadece içinizdeki pisliği bir kez daha kusmuş olursunuz. Bu nedenle biz Aleviler, halkın gerçek gündemi olan hayat pahalılığı, faturalar, döviz kurları gerçekliğinin gündemden düşmesine izin vermeyeceğiz‘‘ ifadelerinin yer aldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Yakup Tilki isimli şahsın Alevilere küfür etmesine neden olan, bu kokuşmuş sistemin ta kendisidir‘‘ başlığıyla yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verilmiş: ‚‘‘Yüzlerce yıldan beri bizatihi devlet eli ile Alevilik yasaklandı, asimile etmek ve yok etmek için devlet var gücünü kullandı. Bu topraklarda değil Alevilere hakaret etmek, katletmek dahi “serbesttir”. Bize küfreden, tıpkı diğer Alevi katliamlarında olduğu gibi, Maraş, Çorum, Madımak katillerini besleyip koruyanlardır. Aslında bize küfreden “Cemevi cümbüş evidir” diyenlerdir. Cemevlerimize ticarethane muamelesi yaparak milyonlarca insanın ibadethanesine bir de bu marifetiyle hakaret edenlerdir. Tescilli Madımak katili Ahmet Turan Kılıç’ı serbest bırakanlarldır. Bu iklimi yaratan AKP’ nin tekçi, ırkçı ve şeriatçı politikalarıdır. Çünkü onların demokrasiden anladığı, kendisi gibi düşünmeyen ve inanmayanlara baskı, tehdit ve hakaret etme özgürlüğüdür. AKP Alevi düşmanıdır, AKP emek düşmanıdır. AKP demek soygun düzeni demektir. AKP demek, özellikle son dönemde iflas, işsizlik, elektrik, doğalgaz faturası, kısaca AKP demek açlık ve yoksulluk demektir.

Yani Alevilere küfrederek gündemi değiştiremezsiniz, sadece içinizdeki pisliği bir kez daha kusmuş olursunuz. Bu nedenle biz Aleviler, halkın gerçek gündemi olan hayat pahalılığı, faturalar, döviz kurları gerçekliğinin gündemden düşmesine izin vermeyeceğiz. Bu şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı belirterek diyoruz ki;

Sarayda yaşayanlar ısınsın diye çocuklarımız üşümek zorunda mı? Sarayda yaşayanlar ejder meyvesi yesin diye çocuklarımız yatağa aç girmek zorunda mı?

Halkımıza çağrımızdır, soygun faturalarını ödemeyin.!

Unutmayın onların serveti bizden çaldıkları kadardır…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.