Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Panele Çağrı!

Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışma 3. Haftası‘nda tüm hızıyla sürüyor. Savaşların ölüm, yıkım, gözyaşı, açlık, yoksulluk ve halklar arasında  yeni düşmanlık duvarlarının örülmesi olduğunu insanlık Rusya ve Ükrayna arasındaki kanlı çatışmada bir kez daha gördü.

Aleviler  her zaman savaşın karşısında oldular. İnsanlığı savaşa karşı barışın  ve  halkların kardeşliğinin ses olmaya çağırdılar. Aleviliğin savaş karşıtı anlayışından hareket eden Gütersloh Alevi Kültür Merkezi, 20 Mart Pazar günü  ‘‘ Rusya – Ukrayna Savaşı‘‘ konulu bir panel düzenliyor. Alevi Kurum Yöneticisi Hasan Subaşı ile Araştırmacı – Yazar Metin Kaçmaz’ın konuşmacı olarak katılacakları  panel, saat 14:00’de Gütersloh AKM’nin lokalinde başlayacak.

Gütersloh AKM’nin toplantı salonuda gerçekleştirilecek panele ilişikin hazırlanan duyuru metninde, şu ifadeler yer alıyıror:

Sevgili Canlar,

20 Mart Pazar günü saat 14:00′ te derneğimizde Alevi Kurum Yöneticisi Hasan Subaşı ve Araştırmacı- Yazar Metin Kaçmaz’ın katılımıyla “Rusya-Ukrayna Savaşı” konulu panel düzenlenecektir.

Ardından saat 17:00’de lahmacun satışı olacaktır.

Tüm canlarımızı bekliyoruz.

Gütersloh AKM”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.