Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ABF NRW Bölgesi Kültür Sanat Kurulu yeni yönetimini seçti

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) NRW Bölgesi Kültür Sanat Kurulu, bugün Duisburg / Hamborun Alevi Kültür Merkezi’nde Seçimli Genel Kurulu’nu yaparak yeni yönetimini seçti. Koronavirüs salgınına rağmen bölge cemevlerinden gelen  24 delege genel kurulda yeni yönetim kurulunu seçmek için oy kullandı. Kerbela’dan bugüne hak ve özgürlük mücadelerinde hayatını kaybedenler için yapılan bir dakikalık saygı duruşundan sonra, divan kurulunun seçimine geçildi. Hamborun Alevi Kültür Merkezi‘nin yöneticilerinden Metin Güntuncer  ile Alt-Oberhausen Alevi Kültür Merkezi‘nin yöneticlerinden Demet Kahraman  deleglerini oybirliği ile divana seçildiler.
Gündemin onyalmasından sonra konuşmasını yapması için AABF KSK Başkanı Ali Asker Arduç ‘a söz verildi. Arduç, konuşmasında hem bölge Kültür Sanat Kurulu’nun hem de AABF Kültür Sanat Kurulu’nun çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

 Ali Asker Arduç’un konuşmasını tamamlamasından sonra, AABF NRW Bölge Başkanı Selahattin  Göktürk’e söz verildi. Konuşmasına kültür sanatın Alevilerin dünden bugüne gelmesinde önemli bir rolünün olduğuna vurgu yaparak başlayan Göktürk, konuşmasını AABF’nin önümüzdeki dönem kültür – sanat çalışmalarına ağarlık vermesinin önemi üzerinde durarak sürdürdü. Göktürk’ün konuşması delegeler tarafından ilgiyle dinlendi.

Konuşmaların ardından kendilerini tanıtmaları için adayalar söz verildi. Adaylar konuşmalarını tamaladıktan sonr seçimlere geçildi. Alevilere yakışan bir olgunlukla gerçekleştirilen genel kurulda, AABF NRW Bölgesi Kültür Sanat Kurulu’nun yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

1) Onur Kocamaz
2)Nuran Başkan
3)Ali Ekber Ergün
4)Eyüp Düzgünkaya
5)Rüken Kurt.
6)Özgür Turan
7)Ali Asker Karaoğlan
Yapılan görev dağılımı toplantısında Onur Kocamaz AABF NRW Bölgesi Kültür Sanat Kurulu Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.