Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Erdal Kılıçkaya: Alevilerin Sesi Dergisi’nin 266-267. sayı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor- Video

Alevilerin Sesi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Kılıçkaya, Alevilerin Sesi Dergisi’ne ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. ”Değerli Alevilerin Sesi Dergisi okuyucuları ve kıymetli abonelerimiz,” ifadelerinin yer aldığı açıklama şöyle:
”Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun yayın organı olan ve 94 yılından bu yana kesintisiz yayım hayatına devam eden Alevilerin Sesi Dergisi’nin 266-267. sayı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.
Genel yayın yönetmenliği, teknik ve altyapı değişiklikleri, elimizde olan veya olmayan bir çok nedenden dolayı dergimizin hazırlık süreci planlanandan biraz daha uzun sürdü. Bundan dolayı tüm okurlarımızdan ve abonelerimizden özür dilerken, bu durumu anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

 

Bildiğiniz gibi Alevilerin Sesi Dergisi abonelerin maddi desteği ile yürüyor. Ülke temsilcilerine, muhabirlere, kabul edilen yazıların yazarlarına, hiçbiri için herhangi bir ücret verilmiyor. Dergide çalışan ne editöryel kurul, ne de hakemlerden herhangi birisinin dergiden taraf en ufak bir geliri yoktur. Sistem tamamen gönüllülük üzerine yürüyor. Reklam gelirleri yeterli değil. Derginin en azından kendi giderlerini karşılaması gerekiyor. Bundan dolayı, hızlı bir şekilde abone sayımızı artırmamız zaruri. Bu konuda tüm Canlardan özveri ve destek bekliyoruz.
Şunu bilmelisinizki, dergizimiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da aynı çizgi ve kararlılıkla Alevi değerlerine sahip çıkarak, etik gazetecilik ilkelerini en ön planda tutarak, kurumsal çizgiye bağlı kalarak, mücadeleye ivme katmaya devam edecektir.
Bundan sonraki süreçte, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun yayın organı olan ve 94 yılından bu yana kesintisiz yayım hayatına devam eden Alevilerin Sesi Dergisi, Ağustos ayından sonra yeni bir görselle, zengin içeriğiyle okuyucularıyla buluşacak. Tüm çabamız sizlere daha kaliteli, zengin içerikli, dünya Alevilerinden haberlerin de yer alacağı bir dergi hazırlamak.
Alevilerin Sesi Dergisi emektarlarına kolaylıklar dilerken, sizleri de dergimize abone olmaya davet ediyoruz.
Saygılarımızla.”
Erdal Kılıçkaya
Alevilerin Sesi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.