Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BAT-Cemevi 17. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Berlin Alevi Toplumu-Cemevi (BAT-Cemevi) gerçekleştirdiği Genel Kurul’la yeni dönem için görev yapacak yönetim kademesini belirledi.
Dün (24 Nisan Pazar) saat 11:00’de Villa Müzikhol’de başlayan ve yoğun bir katılımın gerçekleştiği Genel Kurul, Alevilik yolunda yaşamını yitiren canlar anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İnanç Kurulu Başkanı Musa Gönül Dede’nin verdiği Gülbenk’le başladı.
Filiz Selçuk Çağlar, Mehmet Şeker Dede ve Kadim Karaduman’ın Divan Kurulu’na seçildiği genel kurul; Yönetim, Denetleme, Onur Kurul raporları, Mali Rapor sunumları ve selamlama konuşmalarıyla devam etti.
Yapılan selamlama ve rapor sunumları konuşmalarının ardından bu genel kurulda iki yıl boyunca görev üstlenecek olan yönetim, denetleme ve onur kurulu ile Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) Delegeleri seçimi yapıldı.
Yapılan seçimin sonucunda Cemevi Yönetim Kuruluna; Dr. Yüksel Özdemir, Nazım Karataş, Melinda Özgül, Murtaza Görer, Haydar Narin, Uğur Sürücü, Dr. Asiye Atakan Şenkaya ve Kadir Şahin seçildi.
Denetleme Kurulu listesine ise; Sema Seven, Haris Şahin, Gülüzar Sarpkaya seçilirken Onur Kurulu listesine de; Battal Akdağ, Ali Murteza Şahin ve Halit Büyükgöl seçildi.
AABF Delege listesine ise şu isimler girdi: Dr. Yüksel Özdemir, Ercan Yıldız, Metin Mat, Halit Büyükgöl, Hüseyin Göçer, Melinda Özgül, Haydar Selçuk, Demet Kılıç, Kadim Karaduman, Gazi Fırat, Erdal Çağla ve Mehmet Şeker.
Önümüzdeki günlerde bir araya gelecek olan yeni seçilmişler düzenleyecekleri toplantı ile kendi aralarında görev dağılımını belirleyecek. Görev dağılımları belirlendikten sonra siz sevgili canlarımıza yeni yönetim görev dağılımını duyuracağız.
HABER: BAT-Cemevi Basın Ofisi
Fotoğraflar: Ulaş Yunus Tosun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.