Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PASAKD:Müsahip kurumlarımızdan Avusturya Alevi Federasyonu’nun kazanımını selamlıyoruz!

 Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PASKD) Genel Merkezi, Avusturya Alevi Federasyonu’nun kazanımını selamllayan bir açıklama yaptı. ”Müsahip kurumlarımızdan Avusturya Alevi Federasyonu’nun kazanımını selamlıyoruz” ifadelerini yer aldığı açıklamada, ”Bu kazanım, inkarcı asimilasyoncu zihniyetlere karşı duruşun bir ürünüdür. Tarih boyunca Pir Sultan Abdalın, Şah Kalenderin, Hamdullah Çelebinin ve nice yol önderlerimizin kimliğinden vazgeçip inkar etmesi nasıl istenmiş ise, bu gün de aynı zihniyet devam ediyor. Alevi örgütleri bir bir hak kazanımlarına imza atarken, Pir Sultana gül atan düşkünler başta olmak üzere, bir çok çevre rahatsız oluyor” denildi.
” ŞİMDİLERİ BİZİ İNKARIN ADI: ALİSİZ ALEVİLİK SÖYLEMİDİR!”
  Demokratik Alevi kurumlarına bağlı olan  Cemevleri’nde ve bu Cemevleri’nin üyelerinin evlerinin duvarlarında Hz Ali’nin temsili resmi asılıyken b ” Alisiz Aleviliği ” suçlamasını dillendirmenin gerçekle bir ilgisinin olmadığı yönünde vurguların yapıldığı açıklamanın devamında, şunlar kaydedildi:
”Şimdilerde bizi inkarın adı; Alisiz Aleviler söylemidir. İstisnasız tüm Cemevlerimizde, evlerimizin duvarlarında Hz Ali’nin temsili resmi asılıyken, Alevi kurumlarına üye milyonlarca insan saygı ve sevgide sınır tanımıyorken bu söylemin amacı bellidir. Biz sadece Alevi olduğumuzu ve farklı olduğumuzu ifade ediyoruz. Komşu inançlara alternatif olmak gibi bir niyetimiz yokken, yıllarca mücadele edip kazandığımız hakları itibarsızlaştırmak adına algı yaratılıyor.
Bir sözümüz de, Alevi olduğu halde bu kazanıma karşı çıkan canlara;
Akit ve Aydınlık gazetelerinin konuyla ilgili attığı manşetlere bakıp kararınızı bir kez daha gözden geçirin lütfen. Alevilik diğer tüm inançlardan farklıdır ve bu farklılık bir başka inancın alternatifi de değildir.
Pir Sultan Abdal örgütlülüğü olarak Avusturya Alevi Federasyonu’nun kazanımını selamlıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir