Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK EŞİT BAŞKANI HÜSEYİN MAT: TAHAMMÜL ETMEYİ ÖĞRENECEKLER!

Corum Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi ve Corum Alevi Kültür Merkezi tarafından inşa edilecek olan ‘ Kültür Merkezi’nin bugün yapılan temel atma törenine Türkiye ve Avrupa Alevi kurumlarının temsilcileri, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Çorum Alevi Kültür Merkezi Başkanı Nurettin Aksoy, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Merkezi’nden yöneticiler, Hacı Bektaş Veli Dergahı Postnişini Veliyettin Hürrem Ulusoy, AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat, AABK Onursal Başkanı Turgut Öker, AABK Örgütlenme Sorumlusu Mehmet Ali Çankaya, AABK Yöneticisi Haydar Aygören, AABF İnaç Kurulu Yöneticisi Narın Gülçiçeği Ana, AABF Hessen Bölge AKM’lerinden temsilciler, AABF Hessen İnanç Kurulu Başlanı Aliekber Erdem Dede, Frankfurt Cemevi Post dedesi Kasım Erdoğan, HDP İstanbul Milletvekili Zeyenel Özen, Almanya‘nın  Köln kentindeki Çorumlular Derneği  Başkanı Selahattin Toprakçı, Çorum Vali Mstafa Çifçi, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın,  Çorum Emliyet Müdürü Mehmet Gülser, Çorum İl jandarma Komutanı Albay İlhan Uzunoğlu,  Müftü Muharrem Biçer, Çorum AKP il Başkanı Yusuf Ahklatcı, Çorum CHP Merkezi İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Çorum İyi Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ve çok sayıda kışı katıldı.

Semah dönülüp gülbenk okunan ve lokma dağıtılan temel atma töreninde konuşma yapan AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat; AKP iktidarının Alevilere yaklaşımını eleştirerek, Alevi toplumunu taleplerine vurgu yaptı.  ”Bizim önderlerimiz Hacı Bektaşlardır, Pir Sultanlardır… Ebu Suudlar olamaz” diyen Başkan Mat’ın konuşmasından rahartsız olan Çorum Valisi ve AKP Çorum Belediye Başkanı tören alanını terk etti.

AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklamada,  Çorum Valisi‘nin ve AKP Çorum Belediye Başkanı‘nın tören alanını terk etmelerine ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

‘‘Çorum H.B.V. Vakfı Cemevimizin bugün “Kültür Merkezi” temel atma törenine katıldık. Temel atma töreninde hizmet veren, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum.

Temel atma törenine katılan ve yaptığım konuşmamdan dolayı rahatsız olan Çorum Valisi ve AKP Çorum Belediye Başkanı tören alanını terk etti. Toplumumuza karşı yaptıkları bu saygısızlıktan dolayı kendilerini kınıyorum.

Taleplerimizi ve eleştirilerimizi dinlemeye bile tahammül edemeyen bu zihniyet er ya da geç dinlemeyi de öğrenecek. Onlar duymak istemeseler de biz haklı davamızda bildiklerimizi daha yüksek sesle söylemeye ve bunlara rahatsızlık vermeye devam edeceğiz.

Haklıyız.

Aşk ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.