Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF Avusturya İnanç Kurumu: Biz birlik derken, birileri düşmanlık tohumlarını ekmeye devam ediyor

AABF Avusturya İnanç Kurumu, ”Biz birlik derken, birileri düşmanlık tohumlarını ekmeye devam ediyor ” başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamadai şu ifadeler yer alıyor:

Bir grup insan belli çıkarlar doğrultusunda bir toplumu içten çökertmek, bölmek ve yozlaştırmak için büyük bir çaba harcıyor. Sevgili canlar
Bu çabalar yola hizmet adı altında gösterilse de aslında bu toplumu bölüp parçalayarak birbirine düşman etmeye hizmet ettiğini, Avusturya’nın bir çok şehrinde pratikte yaşayarak görüyoruz.
Kerbela’da, Yezitte biat etmeyen Hz. Hüseyin’in ismini kullanarak maalesef günümüzün Yezidi’ne biat ederek Avusturya da ki Alevilerin arasına nifak tohumları ekerek bölüp ötekileştirerek düşmanlaştırıyorlar.

Bir Japon atasözü der ki;
Tilki ezan okursa gözünüz kümeste olsun.

Nedir bu kin bu nefret dili?
13 seneden beri Aleviliğin kendine özgün bir inanç olarak tanınması ve bu inancın geleceğe doğru olarak aktarılması konusunda verdiğimiz onca cabaya karşın, birilerinin bizleri bölüp parçalama çabaları hayret verici duruma geldi. Avusturya İslam Alevi teşkilatını halkımızın vicdanına havale ediyorum, belki o kalplerdeki muhabbetlerden nemalanır gerçeği görürler.
Emevi ve Ebu Suud zihniyetinin Alevilere Ateist veya Ali‟siz Aleviler demesi alışıla gelen bir durumdur, ancak kendilerine Aleviyim diyenlerin onlarla aynı dili kullanması ve bu kara iftiralara sözcülük yapmaları çok manidar ve düşündürücüdür bu açık bir düşmanlıktır.

Bizim çıkarsız menfaatsiz yola hizmetimiz sizi bozar
İnsan sevgisi, toplumsal barış ve birlik öğretisiyle Anadolu’ya güvercin donunda gelen, gönüllerde sevgi, dillerde nefes olan, darda kalanların umudu, çaresizlerin Hızır’ı Hacı Bektaş Veli’nin yüreklerde uyandırdığı çerağ; gönlümüzden, gönüllere aşk olup gelecek nesillere aşk ile aktarılacak,

Eğer, hak haksızlıktan yüce,
Sevgi nefretten üstün,
Aydınlık karanlıktan güçlüyse,
Çaresi yok ,biz kazanacağız.

Tüm dünya Alevileri kazanacak, birliğimiz kazanacak.
Gelin canlar bir olalım iri olalım diri olalım.
Aşk ile

AABF Avusturya İnanç Kurumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.