Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Fazıl Say’dan Munzur Nehri’nin kıyısında konser verdi – Video

Dünyaca ünlü ziyanız Fazıl Say, Fazıl Say, ‘Munzur Nehri ve Çevre kirliliğine’ dikkat çekmek için Ovacık ilçesinde Munzur Nehri kenarında konser verdi. Mezzosoprano Serenad Bağcan’ın eşlik ettiği Say’ın konserini binlerce Dersimli dinledi.

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, ‘Munzur Nehri ve Çevre kirliliği’ konusunda farkındalık oluşturmak için Munzur Nehri kıyııanda konser verdi. Mezzosoprano Serenad Bağcan’ın eşlik ettiği konseri binlerce kişi izledi.

Fazıl Say, ‘Munzur Nehri ve Çevre kirliliğine’ dikkat çekmek için Dersim’e geldi. Say, Ovacık ilçesinde Munzur Nehri kenarı yanında açık havada konser verdi. Ücretsiz konserde Say’a albümlerinde de birlikte çalıştığı mezzosoprano Serenad Bağcan eşlik etti. Konsere, Dersim’in yanı sıra İstanbul, İzmir, Ankara, Elazığ, Malatya, Bingöl ve Erzincan’dan bir çok dinleyici geldi. Say ve ona eşlik eden Bağcan’ın konserini binlerce kişi dinledi. Konserde biri Zazaca olmak üzere 14 eser seslendirildi.

Munzur nehrinin temiz ve özgür akması için, burada konser verdiğini söyleyen Say, “Burada olmak benim için bir onur. Böyle güzel bir kalabalığın içinde müziğimizi sizlere sunacağız. Munzur, temiz ve özgür akması için bizde katkılarımızı sizle dayanışma içerisinde olarak sizin yalnız olmadığınızı belirtmek için buradayız. Çevre illerden ve Türkiye’nin bir çok ilinden gelen dostlarımıza teşekkür ederiz. Bu diyardan çok fazla insanla tanıştım ve hep aydın insanlardı. Dersimlilerin ne kadar çok kitap okuduğunu ve aydın olduğunu bilirim. Ben hep gurur duydum Dersimlilerden” dedi.

Konser sonrasında sosyal medyadan açıklama yapan Say, “Teşekkürler Munzur. Yer gök insan. Hayatımızın özel anlarından biriydi. 20-30 bin kişilik konser. Teşekkürler hepinize. Tüm emeği geçenlere teşekkürler. İlk Fotoğrafları paylaşıyorum” ifadesini kullandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir