Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alevi kurumları saat 17.00’de Türkiye’nin bir çok yerinde Ankara’da Cemevleri’ne yaplan faşist saldırıları protesto edecek

Dün Ankara’da cemevlerine yapılan eş zamanlı faşist saldırılara Alevi kurumları tarafından bugün Türküye’nin birçok yerinde yağılacak kitlesel basın açıklamalarıyla protesto edilecek.  Ankara, İstanbul, İzmir, Malatya, Ediremit  başta olmak üzere ülkenin birçok kentinde ve ilçesinde  Alevi  kurumlarının öncülüğünde eşzamanlı olarak düzenlenecek kitlesel  basın açıklamalarına demokratik kitle örgütleride destek verecek.

Alevi kurumları, bugün yapılacak kitlesel basın açıklamalarına ilişkin uaptıkları yazılı açıklamada, düzenelencek porotesto eylemlerine saldırların karşısında duran herkesidestek vermeye çağırdı.

Aaçıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”Bizler eşit yurttaşlık ve laiklik mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz! Bu çirkin provokasyonu gerçekleştirenle ve bunun arkasındaki kirli güçle hesaplaşacağız! Bize hileleriniz ve zulmünüzle boyun eğdiremeyeceksiniz!” diyen Alevi kurumlar, bugün saat 17:00’de  Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere ülkenin birçok yerinde saldırları protesto edecekler.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.