Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Bülent Tezcan’ ın Berlin mesajları:Biz yarının Türkiye’ sini inşa edeceğiz!

-Mehmet Tanlı- Berlin
Berlin CHP nin düzenlediği SPD Genel Merkezi Willy-Brandt-Haus Binasında düzenlediği Yurt Dışı Türkler-Türkiyeliler Çalıştayına, İstanbul Milletvekilleri Yüksel Mansur Kılınç ,Yunus Emre, CHP Gençlik Kolları Başkanı  Gençosman Killik, CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın ile birlikte katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan,  Çalıştayın kapanış konuşmasında hem Çalıştayı değerlendirdi hem de Türkiye’ deki politikayla ilgili  önemli mesajlar verdi.
Bülent Tezcan ” Çok verimli bir çalışma oldu Berlin’ de. Bu Çalıştayda konuşulanların hepsi raporlanacak. Buradan temennileri, dilekleri aldık. Berlin gibi Avrupada’ ki diğer Birliklerimizin de proje odaklı çalışmalar yapmaları en büyük dileğimizdir. Berlin bu çalışmada Pilot bölge oldu. Biz yarının Türkiye’ sini inşa etmeyi hedefliyoruz. Buradaki insanların yaşadıkları tüm problemlerin çoğunun kaynağında Türkiyede’ ki işlerin iyi gitmemesi yatmaktadır. Uluslararası ilişkilerde güç ve kapasitesi olmayan bir ülkenin yurt dışında yaşayan insanları her zaman zorluklar yaşayacaktır. Sorunlarınızın çözümünde geldiğiniz ülke  hükümeti güçsüzse konumunuz, itibarınız ve değerinizde o denli aşağılarda olmaktadır. Ankarada’ ki zihniyet  Yurt dışında yaşayan insanının derdini çözmekten çok uzaktadır” dedi.
Sorunların temelinde tek adam rejimi var
Çok yakın olduğumuz CHP-Millet ittifakının iktidarında farklılıkların normal karşılandığı ortak yaşamı inşa edip, ortak bir dil bulacağız. Kültürel çok çeşitlilik zenginliktir. Bu süreçte herkes aynı sıkıntıları yaşıyor. Bizleri ayrıştırmaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Yarının Türkiye’sinde ben merkezli bir Türkiye olmayacak. CHP iktidarında Yurt Dışı Türkler ve Uyum Bakanlığı kuracağız. Dış Temsilciliklerimizde o ülkede yaşayan, oranın kültürünü tanıyan , dilini konuşan eğitimli vatandaşlarımıza da kadro vereceğiz. Tüm sorunları çözme kapasitesine sahibiz. Bu kez başaracağız. Başarının kıyısındayız ve iktidara çok yakınız. Vatandaşlarımızın bize en çok ihtiyacı olduğu andayız. Çöken kurumsal yapıyı yeniden inşa edeceğiz. Vatandaşlara dokunacağız, seçimlere katılımı artıracağız. Sandıktaki oyları koruyacağız. Yarın bugünden daha iyi olacak. Bundan,  60 farklı ülkede yaşayan ve  sayıları 7 Milyonu bulan insanlarımızda yararlanacaklar. Yarının Türkiyesi bugünden itibaren hayırlı olsun  ” diyerek  Berlin’ de umut dağıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir