Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

HDP’den AKP ziyareti sonrası açıklama

AKP’den bir heyet dün MHP, CHP, HDP ve İyi Parti’yi ziyaret etti. HDP’li Meral Danış Beştaş görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Biz konusu hak ve özgürlük olan bir konu için referandumu doğru bulmayız.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, başörtüsü teklifi kapsamında partileri ziyaret etti. HDP’yi ziyaretinde HDP Sözcüsü Ebru Günay ile HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç yer aldı.

Meral Danış Beştaş görüşme sonrası şu açıklamayı yaptı: Anayasa’nın 24 ve 41’inci maddelerinde bir değişiklik olacağını ve kapsamını genel olarak paylaştılar. Biz de tutumumuzu MYK’da yaptığımız görüşmeler sonucunda paylaşacağız. Sohbet ettik. Kıyafet özgürlüğü, türban, kadın hakları konusunda tutumumuz çok net. Negatif tutumumuz olmadı ama böyle bir dönemde nasıl bir karar alacağımızı bizler ilgili kurullarımızla karar vereceğiz. İçeriğe dair kendileri açıklama yaptı. Biz konusu hak ve özgürlük olan bir meselede referandumu doğru bulmayız. Bu bir vazgeçilemez hak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir