Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Stuttgart’ta kadınlar şiddete karşı yürüdü

Anka Alevi kadınlar Birliği, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlene yürüyüş ve mitinge katıldı. 25 Kasım Cuma günü Stuttgart’ta bir araya gelen kadınlar “Bir kişi daha eksilmeye tahammülümüz yok, kadına şiddete hayır” Mirabal Kardeşler diktatörlüğe karşı direnirken öldürüldü. Ölümlerinden 1 yıl sonra diktatörlük yıkıldı, mücadele baki kaldı” slognlarıyla yürüyüşe geçtiler.
Anka Alevi kadınlar Birliği, Stuttgart’taki kitlesel kadın eylemine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
”Bugün İran’da, Türkiye’de, dünyanın her yerinde eşitsizliğe, baskılara, şiddete karşı kadınlar direniyor.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Almanya’nın Stuttgart kentinde de kadınlar sokağa çıktı. Stuttgart’ta bir araya gelen kadın “Bir kişi daha eksilmeye tahammülümüz yok, kadına şiddete hayır, Jin jiyan Azadi” dedi.
Kadın yürüyüşüne sol, sosyalist ve feminist Kür kadın örgütleriyle birlikte Anka Alevi kadınlar olarak bizde katıldık. Uluslararası kadın yürüyüşü coşkulu geçti.
Dünden bu güne hak ve özgürlükleri için mücadele ederken yaşamını yitiren bütün kadın yoldaşlarımızın anısına
saygıyla …”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir